kobieta niosąca prezenty świąteczne

Jak nie przepłacić za prezenty świąteczne?

Połowa listopada, a wszyscy mówią już o Świętach. Wiele osób zastanawia się, jak będą one wyglądać w czasach pandemii. Dzieci szykują listy do Mikołaja. Są też tacy, którzy kompletują już prezenty świąteczne. Inni z kolei mają ciarki na plecach na samą myśl o tym, jak duże wydatki wiążą się z upominkami dla najbliższych. Nie muszą one jednak być wielkim obciążeniem dla naszego budżetu. Przeczytaj ten artykuł i dowiedz się, jak nie przepłacić za prezenty świąteczne.

#1 Zrób plan i ustal budżet

Wiele razy pisaliśmy już o tym, że udane zakupy to zakupy zaplanowane. Zanim więc rozpoczniesz kupowanie świątecznych upominków, przygotuj listę. Ustal komu chcesz coś podarować i określ budżet – ten całościowy i ten na każdy prezent. Następnie zastanów się, co będzie odpowiednie dla każdej osoby, którą chcesz obdarować. Wypisz kilka propozycji. Jeśli w danej chwili nie masz aż tylu pomysłów, zrób szybką burzę mózgów z najbliższymi. W wielu domach świetnie sprawdza się też tzw. „lista życzeń”. Każda osoba wypisuje w punktach rzeczy, które chciałaby dostać. To znacznie ułatwia świąteczne zakupy i daje pewność, że prezenty będą trafione.

Z tak przygotowaną listą o wiele trudniej będzie Ci ulec tym wszystkim pokusom, które pod koniec roku czekają na nas w sklepach zarówno tych stacjonarnych, jak i internetowych.

#2 Nie czekaj do ostatniej chwili

Nie bez powodu publikujemy ten poradnik 6 tygodni przed Świętami. 😉 W wielu sklepach już teraz pojawiają się promocje na zabawki, książki i najróżniejsze akcesoria, które idealnie nadadzą się na prezent. Zajrzyj więc do gazetek promocyjnych w PanuParagonie i sprawdź, co aktualnie możesz nabyć w sklepach w Twojej okolicy.

1,5 miesiąca to także wystarczająco dużo czasu, by porównać oferty wielu marek i wybrać tę najkorzystniejszą. Tuż przed Świętami trudno o chwilę spokoju. Za późno jest już też na zakupy przez internet. To wszystko znacznie zwiększa ryzyko podjęcia pochopnych decyzji zakupowych i niepotrzebnego wydawania pieniędzy.

#3 Sprawdź online oferty na prezenty świąteczne

Choć obecnie największą zaletą zakupów online jest to, że możemy zrobić je z własnego domu, bez konieczności wychodzenia na zewnątrz i przebywania w dużych skupiskach ludzi, to warto pamiętać, że kupowanie w internecie często jest tańsze niż w sklepie stacjonarnym. Kiedy więc ustalisz już, jakich prezentów potrzebujesz, zajrzyj na strony www wybranych sklepów lub na popularne portale sprzedażowe. Sprawdź też kupony dostępne w darmowej aplikacji PanParagon. Na jej użytkowników codziennie czekają setki zniżek i promocji do znanych i lubianych sklepów oferujących m.in. sprzęt elektroniczny, odzież, obuwie, zabawki, książki i wiele, wiele innych.

Przeczytaj

  • Dwie niedziele handlowe w miesiącu? Nowy projekt ustawy w Sejmie 

    Dwie niedziele handlowe w miesiącu? Nowy projekt ustawy w Sejmie 

  • Wakacje składkowe. Ratunek dla polskich przedsiębiorców? 

    Wakacje składkowe. Ratunek dla polskich przedsiębiorców? 

  • Program “Mieszkanie na start” – oto co powinieneś o nim wiedzieć  

    Program “Mieszkanie na start” – oto co powinieneś o nim wiedzieć  

PanParagon:
najlepsza aplikacja
do przechowywania paragonów
i wyszukiwania promocji