Jak kontrolować swoje wydatki i prowadzić prosty budżet domowy 

Kontrola i prowadzenie budżetu domowego to dla wielu osób zadanie nie do przeskoczenia. A szkoda, bo wiedza na temat swoich wydatków to realna szansa na… oszczędności. Trzymanie w ryzach wszystkich swoich płatności nie jest proste. Jak kontrolować swoje wydatki? Służymy pomocą! W aplikacji PanParagon dodając regularnie paragony automatycznie tworzysz przejrzyste statystyki wydatków- sprawdź jak to dokładnie działa?  

PanParagon to w dużym skrócie darmowa aplikacja do oszczędzania. Jak sama nazwa wskazuje jej sztandarową funkcją jest skanowanie i przechowywanie paragonów. Dzięki temu dowody zakupów nie blakną i nie gubią się, ułatwiając tym samym ścieżkę zwrotów i reklamacji kupionego towaru. Jednak to nie jedyny powód, dla którego warto regularnie wprowadzać każdy paragon do naszej aplikacji. Tutaj stworzysz swój prosty budżet domowy i sprawdzisz, na co wydajesz najwięcej pieniędzy.  Jak to działa w praktyce? Zobacz jakie to łatwe!  

Zaloguj się i wprowadzaj każdy paragon  

Zacznijmy od podstaw 😊 Jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś/aś to pobierz aplikację PanParagon TUTAJ i zaloguj się. Dzięki zalogowaniu zachowasz dostęp do swoich paragonów nawet, gdy zgubisz lub zmienisz swój dotychczasowy telefon. 

Następnie regularnie wprowadzaj każdy paragon do aplikacji, nawet ten z najmniejszą kwotą. W ten sposób Twoje statystyki będą rzetelne i nic nie umknie Twojej uwadze w budżecie domowym. Funkcji dodawania paragonów poświęciliśmy osobny wpis na blogu. Znajdziesz go TUTAJ.  

A skoro formalności mamy już za sobą, to przejdźmy do sedna. Poniżej krok po kroku pokazujemy jak działa ta funkcja statystyk wydatków w praktyce.   

Jak kontrolować swoje wydatki

To jednak nie wszystko, czym możemy się pochwalić 😊 Na górnej belce ekranu statystyk widoczna jest także ikona koszulki. To tutaj masz dostęp do statystyk wydatków z oznaczonymi własnymi kategoriami. Opcja ta jest dostępna po postawieniu nam kawy. Wówczas można pobrać plik csv lub excel z wbudowanymi do systemu kategoriami oraz tymi, które zdefiniowałeś/aś przez siebie.  

Dodatkowo statystyki możesz udostępnić innym. Opcja ta znajduje się pod wykresem kołowym w prawym rogu. Po lewej stronie znajduje się natomiast ikona wykresu. Po kliknięciu w nią zostaniesz przeniesiony/a do ekranu, w którym porównasz swoje wydatki z innymi. Ta funkcja pojawia się po przypisaniu do konta informacji o płci i wieku.  

Dlaczego warto prowadzić statystyki wydatków?

Nie bez powodu PanParagon to aplikacja do oszczędzania. Wiedząc na co wydajesz swoje pieniądze, masz nad nimi kontrolę. Dzięki temu możesz wprowadzać w życie nawyki, które zaowocują w odkładanie pieniędzy. Co więcej, budżet domowy tworzy się… praktycznie sam. Wystarczy dodawać do aplikacji paragony – również te za zakupy online! Pisaliśmy o tym TUTAJ.  

Co o statystykach wydatków sądzą nasi użytkownicy? Oto opinia jednego z nich.  

“Statystyki wydatków są po prostu WOW! Dzięki tej funkcji uświadomiłem sobie ile pieniędzy traciłem na jedzenie na mieście. Wcześniej nie byłem tego świadomy. Zmotywowało mnie to do częstszego przygotowywania posiłków w domu. W ten sposób oszczędzam kilkaset złotych miesięcznie 😊” – Pan Jacek.  

Zobacz jeszcze nasz film instruktażowy, w którym odkryjesz jak kontrolować swoje wydatki.   

Zajrzyj na naszego BLOGA po więcej porad

Przeczytaj

  • Dwie niedziele handlowe w miesiącu? Nowy projekt ustawy w Sejmie 

    Dwie niedziele handlowe w miesiącu? Nowy projekt ustawy w Sejmie 

  • Wakacje składkowe. Ratunek dla polskich przedsiębiorców? 

    Wakacje składkowe. Ratunek dla polskich przedsiębiorców? 

  • Program “Mieszkanie na start” – oto co powinieneś o nim wiedzieć  

    Program “Mieszkanie na start” – oto co powinieneś o nim wiedzieć  

PanParagon:
najlepsza aplikacja
do przechowywania paragonów
i wyszukiwania promocji