Jak przechowywać paragony i dlaczego warto to robić?   

Zdarzyło Ci się kiedyś, że zgubiłeś paragon i nie mogłeś dokonać zwrotu czy reklamacji zakupionego towaru? A może przekopywałeś stertę papierków przez dobrych kilkanaście minut, po czym okazało się, że dowód zakupu wyblakł? Nie warto tracić czasu i pieniędzy! Mamy na to proste rozwiązanie. Zobacz jak przechowywać paragony.  

Zacznijmy zatem od odpowiedzi na pytanie: GDZIE archiwizować dowody zakupów? Najprościej będzie to robić w darmowej aplikacji PanParagon, która dostępna jest zarówno na Android, jak i iOS.  

Jak sama nazwa wskazuje, główną funkcją naszej aplikacji jest przechowywanie paragonów w formie elektronicznej. To tutaj możesz bezpiecznie i szybko dodawać dowody zakupów i przypisywać je do odpowiednich kategorii. Wszystko po to, by nie blakły, nie gubiły się, a w Twoim portfelu, torebce czy plecaku zapanował niebiański porządek!  

Jak przechowywać paragony by były bezpieczne?

Jak to zrobić? To bajecznie proste!  Jeśli jeszcze togo nie zrobiłeś, to zacznij od pobrania darmowej aplikacji PanParagon. Wystarczy kliknąć TUTAJ.  

Poniżej krok po kroku pokazujemy, jak skorzystać z naszej sztandarowej funkcji aplikacji, w której archiwizacja paragonów gra główne skrzypce. Zobacz sam jakie to łatwe.  

jak przechowywać paragony

Dodając regularnie, wszystkie paragony oprócz uporządkowanego życia zakupowego będziesz miał również wgląd w statystyki swoich wydatków. Dzięki temu będziesz wiedział, na co wydajesz najwięcej pieniędzy. 

 

Skoro już wiesz jak i dlaczego warto dodawać paragony to możliwe, że zastanawiasz się nad inną kwestią. Czy w momencie zwrotu lub reklamacji sprzedawca zawsze powinien uznać dowód zakupu w formie elektronicznej? Chętnie odpowiemy na to pytanie. 

Zdjęcie paragonu to też dowód zakupu

Według polskiego prawa zwracając towar lub oddając go na gwarancję nie musisz mieć papierowej wersji papierowej paragonu. Przy kasie zawsze możesz okazać zdjęcie czy też skan paragonu lub faktury. Co więcej, wystarczy również potwierdzenie dokonania przelewu czy wydruk z karty płatniczej, a nawet… zeznanie świadka!  

Jeśli przy kasie napotkasz taki problem, że sprzedawca będzie wymagał od Ciebie okazania papierowej wersji paragonu to pokaż mu opinię prawną znajdującą się w naszej aplikacji. Znajdziesz ją w menu aplikacji wybierając opcję „podstawy prawne”.  

Co o naszej aplikacji mówią nasi użytkownicy? Oto jedna z wielu opinii, które do nas docierają: 

– Dopóki nie trafiłam na apkę PanParagon nie wiedziałam, jak przechowywać paragony. Część kwitków miałam w portfelu, inne fruwały luzem w torebce, a część lądowała w specjalnie stworzonym do tego pudełku lub po prostu w koszu. Efekt był taki, że za każdym razem jak potrzebowałam paragonu, by oddać np. niepasujący na męża sweter przeczesywałam całe mieszkanie i każdy zakamarek torebki. Traciłam na to mnóstwo czasu. Zdarzało się również tak, że takiego paragonu nie znalazłam i w efekcie pieniądze wyrzucałam w błoto. Aplikacja PanParagon to dla mnie ogromne ułatwienie. Robię zdjęcie i wszystko mam w jednym miejscu uporządkowane po kategoriach i nazwach. Od kiedy używam tej apki moje życie zakupowe stało się łatwiejsze i nie tracę pieniędzy na niezrealizowane zwroty – Pani Ania.  

Zobacz nasz film instruktażowy, w którym dowiesz się jak przechowywać paragony:  

Oszczędzaj swój czas i pieniądze. Regularnie wprowadzaj paragony do darmowej aplikacji PanParagon. Ten sposób będziesz miał wszystkie rachunki w jednym miejscu, posortowane według kategorii, a nawet otrzymasz powiadomienie o zbliżającym się terminie zwrotu. Co więcej, możesz współdzielić konto ze swoim partnerem, a także udostępniać wybrane dowody zakupu innym osobom. To znaczne ułatwienie w przypadku prowadzenia szczegółowych statystyk wydatków (które robią się same przy dodawaniu paragonów!) w budżecie domowym. Ale o tym jest osobny artykuł 😊 przeczytaj go TUTAJ

Przetestuj to sam i pobierz aplikację PanaParagon TUTAJ

Przeczytaj

  • Dwie niedziele handlowe w miesiącu? Nowy projekt ustawy w Sejmie 

    Dwie niedziele handlowe w miesiącu? Nowy projekt ustawy w Sejmie 

  • Wakacje składkowe. Ratunek dla polskich przedsiębiorców? 

    Wakacje składkowe. Ratunek dla polskich przedsiębiorców? 

  • Program “Mieszkanie na start” – oto co powinieneś o nim wiedzieć  

    Program “Mieszkanie na start” – oto co powinieneś o nim wiedzieć  

PanParagon:
najlepsza aplikacja
do przechowywania paragonów
i wyszukiwania promocji