fast food

Nieśmiertelny burger istnieje? Oto nasz ekstremalny test fast foodów!

Na trzy miesiące, w szczelnych pojemnikach, zamknęliśmy burgery i frytki z kilku najpopularniejszych sieci fast foodowych w Polsce: KFC, McDonald’s i Burger Kinga. Dodatkowo, by warunki były bardziej ekstremalne, ustawiliśmy je w pełnym słońcu. W ten sposób chcieliśmy przetestować, jak długo produkty te zachowają swoją świeżość. Wyniki naszego eksperymentu są szokujące!  

Jak długo fast food może być świeży?

Zacznijmy od początku. Po pierwszym tygodniu naszego testu pleśń pojawiła się na większości produktów, z wyjątkiem cheeseburgera z McDonald’s. Nawet po kolejnych siedmiu dniach, kanapka ta wydawała się pozostawać nietknięta przez pleśń. Natomiast pozostałe produkty były coraz bardziej pokryte szaro-zielonym nalotem, zwłaszcza frytki, które niemal całkowicie zmieniły swój kolor.  

fast food

Po trzech tygodniach pleśń zupełnie „zjadła” ziemniaczane przekąski, ale burgery trzymały się nieco lepiej. Szczególnie cheeseburger z McDonald’s wyglądał tak samo, jak trzy tygodnie wcześniej! 

Niezwykle trwały burger…

Postanowiliśmy poczekać jeszcze dłużej. Osiem tygodni później burgery z KFC i Burger Kinga całkowicie ustąpiły miejsca pleśni, natomiast kanapka z McDonald’s nadal prezentowała się… nienagannie. Jedynie trochę się spłaszczyła! 

Jesteście ciekawi, jak produkty wyglądały po trzech miesiącach zamknięcia? Zobaczcie sami. 

Więcej eksperymentów i trików? Obserwuj PanaParagona

Jeśli chcecie być na bieżąco z naszymi kolejnymi eksperymentami czy po porostu ciekawią Was triki pomagające oszczędzać pieniądze, to koniecznie obserwujcie nas w mediach społecznościowych na Instagramie, Tik Toku czy Facebooku.

A o tym, jak kontrolować swoje wydatki dowiecie się TUTAJ.

Przeczytaj

  • Dwie niedziele handlowe w miesiącu? Nowy projekt ustawy w Sejmie 

    Dwie niedziele handlowe w miesiącu? Nowy projekt ustawy w Sejmie 

  • Wakacje składkowe. Ratunek dla polskich przedsiębiorców? 

    Wakacje składkowe. Ratunek dla polskich przedsiębiorców? 

  • Program “Mieszkanie na start” – oto co powinieneś o nim wiedzieć  

    Program “Mieszkanie na start” – oto co powinieneś o nim wiedzieć  

PanParagon:
najlepsza aplikacja
do przechowywania paragonów
i wyszukiwania promocji