Żabka na stacji paliw

Żabka na stacji paliw – nowy gracz na polskim rynku? 

Czy to możliwe, że Żabka otwiera własne stacje paliw? Niedawno internet obiegło zdjęcie, które zapoczątkowało plotkę, jakoby Żabka miała wejść na rynek paliw, otwierając własne stacje benzynowe. W rzeczywistości sytuacja wygląda trochę inaczej, bo sklep z zielonym płazem w logo jedynie znajduje się w budynku lokalnej stacji paliw VIWA w Opolu. Oznacza to, że Żabka nie otwiera własnej stacji benzynowej, tylko udostępnia tam swój sklep. W lokalu standardowo będzie można zakupić ciepłe przekąski i kawę, ale także zapłacić za paliwo.  

Co może nam zaoferować Żabka na stacji paliw? 

Placówka znajdująca się przy ul. Prószkowskiej 71 w Opolu, z salą sprzedaży o powierzchni prawie 80 metrów kwadratowych, oferuje klientom 16 miejsc parkingowych i działa przez całą dobę, 7 dni w tygodniu. Żabka na stacji paliw po raz pierwszy pojawiła się w listopadzie 2021 r. w Krośnie koło Mosiny. W 2024 r. sieć planuje dalszy rozwój tej koncepcji i otwarcie kolejnych sklepów z tej kategorii. 

Żabka na stacji paliw to nowość na polskim rynku 

Żabka pokazuje, że jest gotowa na nowe wyzwania i adaptację do zmieniających się potrzeb rynku. Partnerstwo z VIWA może być początkiem nowego trendu w branży detalicznej, łączącego zakupy spożywcze z usługami paliwowymi. Takie rozwiązanie jest nowością w Polsce, gdzie zazwyczaj sklepy na stacjach paliw są tej samej marki co stacja. Pojawienie się Żabki na stacji paliw VIWA wprowadza zupełnie nową jakość na rynku, pokazując, że fuzja dwóch różnych marek może przynieść korzyści dla klientów. Tego typu współpraca może być także odpowiedzią na coraz głośniejszą dyskusję na temat wprowadzenia zakazu sprzedaży alkoholu na stacjach paliw. 

Żabka na stacji paliw w Opolu to tylko początek. Możliwe, że w nadchodzących latach możemy spodziewać się dalszego rozwoju tej koncepcji w innych lokalizacjach. 

Żabka na stacji paliw

Źródło: zabka.pl

Przeczytaj

  • 200 mld złotych na inwestycje energetyczne w Polsce 

    200 mld złotych na inwestycje energetyczne w Polsce 

  • Ceny truskawek i nowalijek w 2024. Czy jest taniej niż w zeszłym roku? 

    Ceny truskawek i nowalijek w 2024. Czy jest taniej niż w zeszłym roku? 

  • Żabka na stacji paliw – nowy gracz na polskim rynku? 

    Żabka na stacji paliw – nowy gracz na polskim rynku? 

PanParagon:
najlepsza aplikacja
do przechowywania paragonów
i wyszukiwania promocji