najdroższe na świecie owoce i warzywa

Najdroższe na świecie owoce i warzywa

Kiedy w tym roku zaczynało się lato, a na ryneczkach pojawiały się pierwsze sezonowe produkty, wiele osób było zszokowanych ich cenami. 26 zł złotych za kilogram fasolki szparagowej to jednak niewiele w porównaniu do tego, ile kosztują najdroższe na świecie owoce i warzywa. Przeczytaj i się przekonaj! 😉

#5 Melon królewski Yubari

Melon królewski Yubari
Melon królewski Yubari

Choć wyglądem łudząco przypomina melona kantalupa, to jednak po bliższym przyjrzeniu, okazuje się, że melon Yubari King ma jaśniejszy miąższ i gładszą skórkę, a jego kształt jest idealnie okrągły. To nie jedyne powody, dla których ten owoc jest taki cenny. Rośnie on bowiem tylko w jedyn miejscu na świecie. Jest nim miejscowość Yubari w Japonii.

To ile kosztuje ten melon? Jego cena sięga nawet 150 dolarów za sztukę.

#4 Ananas bracteatus

najdroższe na świecie owoce - ananas bracteatus (zwany także czerwonym)
Ananas bracteatus (zwany także czerwonym)

Ananas bracteatus (zwany też czerwonym) rośnie głównie w Brazylii, Paragwaju i Argentynie. Co ciekawe, jest tam uznawany za roślinę ozdobną, którą często sadzi się jako… żywopłot. To ze względu na jej niewielką wysokość. Nie stoi to jednak na przeszkodzie, by zajadać się niewielkimi owocami tej rośliny. Przeszkodą może być tylko jej cena. Ananas czerwony kosztuje bowiem nawet 160 dolarów za sztukę.

#3 Ziemniaki La Bonnotte

Najdroższe na świecie ziemniaki
Najdroższe na świecie ziemniaki

Rzadki smak, niewielka podaż i cena idzie w górę. Tak właśnie jest w przypadku ziemniaków francuskiej odmiany La Bonnotte. Mają one charakterystycznych słony posmak. Nie każdemu jednak będzie dane ich spróbować. Roczna produkcja to mniej niż 100 ton, a cena za kilogram może wynosić nawet 700 dolarów za kilogram.

#2 Arbuz Densuke

arbuz densuke
Arbuz Densuke (zwany też czarnym)

Czarny arbuz? Tylko z zewnątrz. 😉 W środku ta odmiana uprawiana na japońskiej wyspie Hokkaido o wiele bardziej przypomina arbuzy, które latem dostępne są w naszych sklepach. Dlaczego więc za jednego arbuza Densuke trzeba zapłacić od 300 do nawet 6000 dolarów? To zapewne przez jego wyjątkową soczystość i słodycz.

#1 Winogrona Ruby Roman

Winogrona Ruby Roman
Winogrona Ruby Roman

Winogrona Ruby Roman są nie tylko najdroższą i najsłodszą, ale też największą odmianą winogron na świecie. Jedno grono może osiągać wielkość piłeczki do ping-ponga! Cała kiść z kolei nie może zostać sprzedana, jeśli waży więcej niż 700 g. A ile trzeba za nią zapłacić? Ceny są zróżnicowane, ale najdroższa do tej pory kiść została sprzedana za 8400 dolarów.

 

Pobierz za darmo

Przeczytaj

  • Dwie niedziele handlowe w miesiącu? Nowy projekt ustawy w Sejmie 

    Dwie niedziele handlowe w miesiącu? Nowy projekt ustawy w Sejmie 

  • Wakacje składkowe. Ratunek dla polskich przedsiębiorców? 

    Wakacje składkowe. Ratunek dla polskich przedsiębiorców? 

  • Program “Mieszkanie na start” – oto co powinieneś o nim wiedzieć  

    Program “Mieszkanie na start” – oto co powinieneś o nim wiedzieć  

PanParagon:
najlepsza aplikacja
do przechowywania paragonów
i wyszukiwania promocji