ceny warzyw

Jak zmieniły się ceny owoców i warzyw w ciągu roku?

Sezon na owoce i warzywa w pełni! W sklepach aż mieni się od kolorów – tu soczysta czerwień truskawek i czereśni, tam zieleń szparagów. Apetyt rośnie od samego patrzenia. Uwadze kupujących nie umyka jednak bardzo istotna kwestia, a mianowicie ceny owoców i warzyw. PanParagon postanowił więc sprawdzić, czy w tym roku za porcję świeżych i zdrowych darów lata musimy zapłacić więcej, a jeśli tak, to o ile.

Kilka słów o danych

Na potrzeby tego wpisu PanParagon wziął pod uwagę rachunki ze sklepów za zakupy zrobione w czerwcu 2019 i 2020. Z anonimowych danych zawartych na tych paragonach nasz specjalista wybrał tylko te dotyczące cen sezonowych owoców i warzyw. Co wyniknęło z ich porównania?

Co podrożało, a co potaniało?

Paragony nie kłamią. Większość z nas podczas zakupów spożywczych niestety słusznie zauważyła, że za tak bardzo lubiane i zdrowe produkty sezonowe w tym roku trzeba zapłacić więcej. W przypadku niektórych produktów ceny wzrosły aż o niemal 70%! Jest jednak kilka wyjątków. Jakich? Sprawdź w poniższej tabeli, co podrożało, a co potaniało.

Ceny owoców i warzyw w czerwcu 2019 i 2020
Średnie ceny owoców i warzyw sezonowych w sklepach w czerwcu 2019 i 2020 – dane z paragonów zgromadzonych w aplikacji PanParagon

A jakie są Twoje spostrzeżenia dotyczące cen Twoich ulubionych owoców i warzyw sezonowych? Czy w Twojej okolicy wzrost cen także był tak wyraźny? Chętnie dowiemy się więcej na ten temat, więc daj nam znać w komentarzu. 😉

 

Pobierz za darmo

Przeczytaj

  • Dwie niedziele handlowe w miesiącu? Nowy projekt ustawy w Sejmie 

    Dwie niedziele handlowe w miesiącu? Nowy projekt ustawy w Sejmie 

  • Wakacje składkowe. Ratunek dla polskich przedsiębiorców? 

    Wakacje składkowe. Ratunek dla polskich przedsiębiorców? 

  • Program “Mieszkanie na start” – oto co powinieneś o nim wiedzieć  

    Program “Mieszkanie na start” – oto co powinieneś o nim wiedzieć  

PanParagon:
najlepsza aplikacja
do przechowywania paragonów
i wyszukiwania promocji