majonez w słoiku

Kielecki czy Winiary – który majonez jest częściej kupowany przez Polaków?

Jak co roku przed świętami w najlepsze trwa majonezowa batalia. Kielecki czy Winiary – jaki majonez jest chętniej wybierany przez Polaków? Czy bojkot Nestle wpłynął na tegoroczne wybory naszych rodaków? Spieszymy z odpowiedzią! 

Majonez jest nieodłącznym elementem świąt w Polsce. Znajdziemy go w wielu świątecznych sałatkach jak np. w słynnej jarzynowej, jako dodatek do jajek czy składnik wielkanocnych babek. Nic więc dziwnego, że od wielu lat trwa przepychanka wśród Polaków o to, który majonez jest lepszy.

– Tuż przed Wielkanocą postanowiliśmy sprawdzić, jakie są preferencje naszych użytkowników pod względem marki majonezu. Sprawdziliśmy więc paragony z kategorii „żywność” i wyodrębniliśmy te, na których znajdowała się pozycja z majonezem Winiary lub majonezem Kieleckim. Na tej podstawie zdołaliśmy wyłonić zwycięzcę – komentuje Antonina Grzelak z aplikacji PanParagon.

– Dodatkowo intrygowało nas czy bojkot Nestle, do którego należy majonez Winiary, wpłynął na decyzje zakupowe Polaków. W tym przypadku twarde dane płynące z prosto z paragonów naszych użytkowników pokazują ciekawe tendencje  – dodaje.

Bojkot Winiary tylko przez kila dni?

Zestawienie kupna majonezu z podziałem na poszczególne dni pokazuje ciekawą tendencję. W ostatnich dniach marca oraz pierwszego dnia kwietnia widać znaczącą przewagę majonezu Kieleckiego na paragonach polskich konsumentów. Sytuacja diametralnie zmienia się 2 kwietnia. Im bliżej świąt wielkanocnych, tym kupno majonezu Winiary jest częstsze.

wykres: zakup majonezu Winiary i Kieleckiego, Wielkanoc 2022

– Porównując dane z paragonów z poprzedniego roku z tegorocznymi wynikami, okazuje się, że bojkot w przypadku majonezu Winiary nie działa. Udział paragonów z tym produktem na liście wzrósł o 4% w stosunku do roku poprzedniego – komentuje Antonina Grzelak z aplikacji PanParagon.

– Jak widać przywiązanie do marki lub niewiedza związana z pochodzeniem majonezu Winiary od Nestle w tym przypadku gra główne skrzypce – dodaje.

Kielecki czy Winiary – który majonez wygrywa batalię o podniebienia Polaków?

Skoro wiadomo, że bojkot majonezu Winiary nie działa, to warto wyłonić zwycięzcę odwiecznego dylematu Polaków. Przyjrzeliśmy się więc paragonom z okresu przedświątecznego 2021 i 2022. Okazuje się, że w ogólnym rozrachunku zarówno w jednym, jak i drugim badanym roku z niewielką przewagą wygrywa majonez Kielecki. Warto jednak zauważyć, że w tym roku różnica pomiędzy majonezem Winiary i Kieleckim wynosi zaledwie 4%, w 2021 roku rozbieżność była większa i wynosiła 12%. Szczegóły przedstawia poniższy wykres.

wykres: jaki majonez wybierają Polacy?

Przeczytaj

  • Dwie niedziele handlowe w miesiącu? Nowy projekt ustawy w Sejmie 

    Dwie niedziele handlowe w miesiącu? Nowy projekt ustawy w Sejmie 

  • Wakacje składkowe. Ratunek dla polskich przedsiębiorców? 

    Wakacje składkowe. Ratunek dla polskich przedsiębiorców? 

  • Program “Mieszkanie na start” – oto co powinieneś o nim wiedzieć  

    Program “Mieszkanie na start” – oto co powinieneś o nim wiedzieć  

PanParagon:
najlepsza aplikacja
do przechowywania paragonów
i wyszukiwania promocji