Lidl czy Biedronka

Lidl czy Biedronka – gdzie jest taniej?

Lidl czy Biedronka gdzie jest taniej? Pewnie często zadajesz sobie to pytanie przed zakupami. Tak się składa, że użytkownicy PanaParagona właśnie w tych dwóch sklepach najczęściej kupują produkty spożywcze. Postanowiliśmy więc ponownie sprawdzić, w którym z nich jest taniej.

Jak to zrobiliśmy?

Zaczęliśmy od ustalenia produktów, których ceny porównamy. Dyskusja była zażarta. 😉 Ostatecznie postanowiliśmy, że sprawdzimy, ile kosztują składniki na typowy niedzielny obiad, czyli… rosół i kotlet schabowy z ziemniaczkami i mizerią. Oczywiście dla 4 osób, bo pysznościami należy się dzielić. 😀

Naszym założeniem był wybór możliwie jak największej liczby produktów marek własnych Lidla i Biedronki. Dlaczego? Ponieważ zazwyczaj są one tańsze, a dobre jakościowo.

Kiedy wiadomo już było, jakie produkty znajdą się w naszym zestawieniu, nadeszła pora na porównanie ich cen. W tym celu przeanalizowaliśmy anonimowe dane z kilku tysięcy paragonów z września 2020. Pod uwagę wzięliśmy wyłącznie ceny bez promocji. Który sklep zwyciężył: Lidl czy Biedronka?

Taniej było w…

gdzie jest taniej - w Lidlu czy w Biedronce?
Tab.1. Porównanie cen produktów dostępnych w Lidlu i w Biedronce potrzebnych do przygotowania obiadu (rosół oraz kotlet schabowy z ziemniakami i mizerią) dla 4 osób

Jeśli weźmiemy pod uwagę wyłącznie kwotę, jaką we wrześniu 2020 trzeba było zapłacić za wskazane produkty w obu sklepach, to nieznacznie tańsze, bo o jedyne 87 groszy, okazały się zakupy w Biedronce.

Warto jednak zwrócić uwagę na gramatury wybranych produktów. W Lidlu kupimy większe opakowania śmietany i bułki tartej, natomiast z Biedronki wrócimy z większą ilością przypraw.

Gdzie jest taniej? Wszystko zależy od promocji

Nie da się ukryć, że różnica w cenach podstawowych wybranych produktów jest naprawdę niewielka i w większości przypadków zapewne nie ma wpływu na decyzję, gdzie zrobić zakupy.

Wszystko zmienia się jednak wtedy, kiedy do gry wchodzą promocje. Warto więc sprawdzać przed zakupami, jakie zniżki w danej chwili oferują nasze ulubione sklepy. Aby ten research nie zajmował zbyt dużo czasu, zajrzyj do gazetek w darmowej aplikacji PanParagon. W tej zakładce znajdziesz aktualne oferty najpopularniejszych dyskontów, hipermarketów, drogerii czy sklepów z AGD i RTV.

Jeśli chcesz wiedzieć jak inflacja w 2022 roku wpłynęła na ceny podstawowych produktów to zajrzyj tutaj -> https://panparagon.pl/sprawdz-inflacje/

 

Pobierz za darmo

Przeczytaj

  • 200 mld złotych na inwestycje energetyczne w Polsce 

    200 mld złotych na inwestycje energetyczne w Polsce 

  • Ceny truskawek i nowalijek w 2024. Czy jest taniej niż w zeszłym roku? 

    Ceny truskawek i nowalijek w 2024. Czy jest taniej niż w zeszłym roku? 

  • Żabka na stacji paliw – nowy gracz na polskim rynku? 

    Żabka na stacji paliw – nowy gracz na polskim rynku? 

PanParagon:
najlepsza aplikacja
do przechowywania paragonów
i wyszukiwania promocji