bezpłatne centrum wsparcia dla Ukrainek

Polki pomagają Ukrainkom. Powstało centrum bezpłatnego wsparcia dla kobiet z Ukrainy

Pomoc w stworzeniu dobrego CV, wsparcie psychologiczne czy wskazówki w znalezieniu pomocy medycznej – Polki stworzyły centrum bezpłatnego wsparcia dla kobiet, które w głównej mierze kierowane jest do Ukrainek. Centrum pomocy jest wynikiem współpracy organizacji Kobieta i Pieniądze oraz twórców darmowej aplikacji zakupowej PanParagon.

Siła kobiet nie zna granic

Tak w dużym skrócie można opisać projekt, który właśnie ujrzał światło dzienne. Polki prowadzące na co dzień organizację Kobieta i Pieniądze oraz współtwórczynie aplikacji PanParagon połączyły swoje siły, by wspólnie działać na rzecz Ukrainek, które z dnia na dzień znalazły się w nowej, całkowicie nieznanej im rzeczywistości. Tak właśnie powstał projekt z bezpłatnymi konsultacjami dla uchodźczyń z Ukrainy.

– Już ponad 2 mln osób przekroczyło polsko-ukraińską granicę w poszukiwaniu lepszego, bezpiecznego życia wolnego od wojny. W przeważającej części są to kobiety z dziećmi, które nie znają języka polskiego oraz naszych realiów. Dlatego też wyszłyśmy z inicjatywą stworzenia miejsca w internecie, które wesprze kobiety w dziedzinach mających realny wpływ na przynajmniej tymczasowe poukładanie życia na nowo, tym razem w Polsce – komentuje Antonina Grzelak z aplikacji zakupowej PanParagon.

Istniejąca już strona organizacji Kobieta i Pieniądze okazała się idealnym miejscem na stworzenie nowej przestrzeni gwarantującej pomoc naszym sąsiadkom ze Wschodu – dodaje.

Kobieta i Pieniądze to organizacja, która od kilku lat działa w obszarze edukacji finansowej kobiet. Jej głównym celem jest pomaganie kobietom w dążeniu do samodzielności finansowej, walce z przemocą ekonomiczną czy też dyskryminacją płciową na polskim rynku pracy. 

– Do tej pory w swojej działalności skupiałyśmy się głównie na Polkach i ich potrzebach. Nowa rzeczywistość, w jakiej się znaleźliśmy pod koniec lutego tego roku, skłoniła nas do tego, by pójść o krok dalej. Dlatego z wielką chęcią przystąpiłyśmy do działania i utworzyłyśmy centrum bezpłatnego wsparcia dla kobiet z Ukrainy – komentuje Dominika Nawrocka z organizacji Kobieta i Pieniądze.

Na jaką pomoc mogą liczyć Ukrainki?

Centrum bezpłatnego wsparcia dla kobiet skupia kontakty do osób gotowych nieść darmową pomoc w obszarach, w których są ekspertami. Ukrainki znajdą tutaj m.in. wsparcie psychologa, specjalistów od HR, IT, służby zdrowia, nieruchomości, spraw urzędowych, tworzenia CV i poszukiwania nowej pracy, czy po prostu organizowaniu budżetu domowego.

– Strona tłumaczona jest na język ukraiński. W opisie każdego eksperta znajduje się informacja o tym, w jakim języku się porozumiewa. Dlatego osoby szukające pomocy nie muszą się martwić w kwestii bariery językowej– komentuje Dominika Nawrocka z organizacji Kobieta i Pieniądze.

Szczegóły dotyczące centrum bezpłatnego wsparcia dostępne są na tej stronie.

Przeczytaj

  • Dwie niedziele handlowe w miesiącu? Nowy projekt ustawy w Sejmie 

    Dwie niedziele handlowe w miesiącu? Nowy projekt ustawy w Sejmie 

  • Wakacje składkowe. Ratunek dla polskich przedsiębiorców? 

    Wakacje składkowe. Ratunek dla polskich przedsiębiorców? 

  • Program “Mieszkanie na start” – oto co powinieneś o nim wiedzieć  

    Program “Mieszkanie na start” – oto co powinieneś o nim wiedzieć  

PanParagon:
najlepsza aplikacja
do przechowywania paragonów
i wyszukiwania promocji