Twoje wydatki

Jak zmieniły się ceny owoców i warzyw w ciągu roku?

Sezon na owoce i warzywa w pełni! W sklepach aż mieni się od kolorów – tu soczysta czerwień truskawek i czereśni, tam zieleń szparagów. Apetyt rośnie od samego patrzenia. Uwadze kupujących nie umyka jednak bardzo istotna kwestia, a mianowicie ceny owoców i warzyw. PanParagon postanowił więc sprawdzić, czy w tym roku za porcję świeżych i zdrowych darów lata musimy zapłacić więcej, a jeśli tak, to o ile.

Kilka słów o danych

Na potrzeby tego wpisu PanParagon wziął pod uwagę rachunki ze sklepów za zakupy zrobione w czerwcu 2019 i 2020. Z anonimowych danych zawartych na tych paragonach nasz specjalista wybrał tylko te dotyczące cen sezonowych owoców i warzyw. Co wyniknęło z ich porównania?

Co podrożało, a co potaniało?

Paragony nie kłamią. Większość z nas podczas zakupów spożywczych niestety słusznie zauważyła, że za tak bardzo lubiane i zdrowe produkty sezonowe w tym roku trzeba zapłacić więcej. W przypadku niektórych produktów ceny wzrosły aż o niemal 70%! Jest jednak kilka wyjątków. Jakich? Sprawdź w poniższej tabeli, co podrożało, a co potaniało.

Ceny owoców i warzyw w czerwcu 2019 i 2020
Średnie ceny owoców i warzyw sezonowych w sklepach w czerwcu 2019 i 2020 – dane z paragonów zgromadzonych w aplikacji PanParagon

A jakie są Twoje spostrzeżenia dotyczące cen Twoich ulubionych owoców i warzyw sezonowych? Czy w Twojej okolicy wzrost cen także był tak wyraźny? Chętnie dowiemy się więcej na ten temat, więc daj nam znać w komentarzu. 😉


Pobierz darmową aplikację PanParagon

Dodaj komentarz


Typ urządzenia
ANULUJ
close

Zamknij okno

close

Cześć, tu PanParagon!

Widzę, że zainteresował Cię mój artykuł. Mam dla Ciebie fajną propozycję: zostaw mi swojego maila, a ja od czasu do czasu podeślę Ci do przeczytania super ciekawe newsy. Możesz mi zaufać – trzymam się trzech żelaznych zasad:
  • nie spamuję – maile wysyłam nie częściej niż 2 razy w miesiącu,
  • nie zanudzam – artykuły, które otrzymasz, z pewnością Cię zainteresują,
  • nie sprzedaję – przykro mi, nie mam nic na sprzedaż ;) Moja aplikacja do kontroli wydatków jest całkowicie darmowa, newsy, artykuły i raporty o zwyczajach zakupowych Polaków, które tu znajdziesz – również.
  Po prostu chwytaj, czytaj i korzystaj! :)

Wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną na wskazany przeze mnie adres email informacji handlowej w rozumieniu art. 10 ust. 1 ustawy z dnia 18 lipca 2002 roku świadczeniu usług drogą elektroniczną od Mr Receipt Sp. z o.o. ul. Perkuna 25, 61-615 Poznań. Pamiętaj, żeby przeczytać w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowę w naszej Polityce Prywatności.