sprzedaż alkoholu online

Allegro planuje sprzedaż alkoholu online z dostawą do domu 

Allegro, największa polska platforma e-commerce, zamierza rozszerzyć swoją ofertę o sprzedaż alkoholu online z dostawą do domu. O planach wprowadzenia tego rozwiązania poinformował przedstawiciel Allegro Marcin Gruszka w Dzienniku Gazety Prawnej. Projekt ten budzi wiele kontrowersji, głównie z powodu obaw o łatwiejszy dostęp do napojów wyskokowych, co może kolidować z lokalnymi przepisami ograniczającymi sprzedaż alkoholu. Za dostarczenie napojów procentowych odpowiedzialni byliby dostawcy serwisu. Allegro zapewnia, że kurierzy będą odpowiedzialni za weryfikację wieku odbiorców, co ma zapobiec zakupom przez osoby niepełnoletnie.  

Sprzedaż alkoholu online – czeka nas rewolucja? 

Decyzja Allegro wywołała mieszane reakcje – z jednej strony widzi się w niej szansę na rozwój rynku e-commerce. Z drugiej zaś, istnieją obawy dotyczące społecznych konsekwencji, jakie może nieść za sobą sprzedaż alkoholu online. Jak projekt wpłynie na rynek i konsumentów, pozostaje kwestią otwartą. Eksperci wskazują na konieczność wdrożenia zaawansowanych metod weryfikacji wieku kupujących, takich jak cyfrowe dokumenty tożsamości czy skanowanie kodów QR. Prawnicy zwracają uwagę na brak jednoznacznych przepisów zakazujących sprzedaży alkoholu online, jednak podkreślają, że odpowiedzialność za sprzedaż spoczywa na sprzedawcach. 

Sprzedaż alkoholu na stacjach benzynowych będzie ograniczona? 

Kilka tygodni temu minister zdrowia, Izabela Leszczyna, poinformowała na antenie Radia ZET, że resort pracuje nad przepisami, które miałyby ograniczyć sprzedaż alkoholu na stacjach paliw. Jej zdaniem, napoje procentowe nie powinny być tam dostępne, co wywołało duże zainteresowanie medialne. Tymczasem, jak donosi „DGP”, Allegro planuje wprowadzić sprzedaż alkoholu online, co może znacząco zmienić rynek napojów wyskokowych 

Więcej na temat zakazu sprzedaży alkoholu na stacjach benzynowych pisaliśmy TUTAJ: 

sprzedaż alkoholu online

Źródło: biznes.interia.pl

Przeczytaj

  • 200 mld złotych na inwestycje energetyczne w Polsce 

    200 mld złotych na inwestycje energetyczne w Polsce 

  • Ceny truskawek i nowalijek w 2024. Czy jest taniej niż w zeszłym roku? 

    Ceny truskawek i nowalijek w 2024. Czy jest taniej niż w zeszłym roku? 

  • Żabka na stacji paliw – nowy gracz na polskim rynku? 

    Żabka na stacji paliw – nowy gracz na polskim rynku? 

PanParagon:
najlepsza aplikacja
do przechowywania paragonów
i wyszukiwania promocji