Dołącz do akcji ”Powieś paragon – podaruj posiłek”

Dzięki paragonom, osoby potrzebujące mają szansę na syty posiłek. Rozpoczynamy promocję akcji, która jest wsparciem dla ubogich. Jak to działa? Wystarczy kupić posiłek w placówce uczestniczącej w kampanii, a niewykorzystany paragon zawiesić w wyznaczonym miejscu. Każdy, kto tego potrzebuje, będzie mógł skorzystać z opłaconego posiłku. Poszukujemy restauracji i piekarni, które chciałyby dołączyć do tej szlachetnej inicjatywy. W zamian oferujemy różnorodne korzyści, w tym promocję punktów gastronomicznych wśród lokalnej społeczności. 

Świąteczna atmosfera sprzyja altruistycznym nastrojom. Warto zadbać o to, by w nadchodzące Święta nikt nie został bez pomocy. Przecież każdy zasługuje na ciepły posiłek i bochenek chleba. Dane Głównego Urzędu statystycznego są zatrważające – w 2022 roku co dwudziesta osoba w Polsce żyła w skrajnym ubóstwie. To ponad 1,7 mln mieszkańców naszego kraju! Efekty skrajnej biedy dotykają szczególnie seniorów, dzieci i osoby niepełnosprawne. 

Podziel się sercem i posiłkiem

– Potrzebujących w Polsce nie brakuje, dlatego startujemy z ogólnopolską akcją “Powieś paragon – podaruj posiłek” oraz szukamy partnerów w postaci restauracji, barów, food trucków czy piekarni, które wezmą udział w tej inicjatywie. Wystarczy w swoim lokalu udostępnić miejsce do zawieszania paragonów z opłaconym przez klientów posiłkiem. W ten sposób osoby, które znajdują się w kryzysie finansowym mogą zjeść pożywny obiad czy zabrać do domu bochenek chleba – informuje Antonina Grzelak z aplikacji PanParagon. 

Już w 2019 roku nagłaśnialiśmy podobną inicjatywę jednego z wrocławskich barów. Ten mały gest rozrósł się do rozmiarów ogólnopolskiej akcji. Spotkało się to z tak dużym zainteresowaniem społeczeństwa, że po przerwie spowodowanej pandemią i kryzysem związanym z wojną w Ukrainie postanowiliśmy przywrócić tę szlachetną inicjatywę. Tym razem rozszerzamy zasięg o kampanii o piekarnie i food trucki. 

Restauracje i piekarnie nie ponoszą żadnych kosztów, a dodatkowo zyskują promocję swojego punktu u nowych odbiorców. Ze swojej strony oferujemy dystrybucję tablic do zawieszania paragonów, promocję na stronie akcji oraz wysyłkę informacji do użytkowników aplikacji PanParagon z danego regionu zachęcającą do odwiedzenia danego punktu gastronomicznego. 

Wspólnie, poprzez prosty gest zawieszenia paragonu, możemy przyczynić się do działania na rzecz osób ubogich. Ciepły posiłek dla potrzebujących – to najlepszy prezent, jaki możemy im podarować, zwłaszcza w okresie świątecznym. Jednocząc siły możemy sprawić, aby żadna osoba nie pozostała głodna w te święta. 

Co zrobić, by dołączyć się do akcji? Chętni mogą zgłaszać się bezpośrednio do nas pisząc na adres: powiesparagon@panparagon.pl

Szczegóły inicjatywy “Powieś paragon – podaruj posiłek” znajdują się na stronie: https://powiesparagon.pl/  

powies-paragon- podaruj-posilek

Przeczytaj

  • Dwie niedziele handlowe w miesiącu? Nowy projekt ustawy w Sejmie 

    Dwie niedziele handlowe w miesiącu? Nowy projekt ustawy w Sejmie 

  • Wakacje składkowe. Ratunek dla polskich przedsiębiorców? 

    Wakacje składkowe. Ratunek dla polskich przedsiębiorców? 

  • Program “Mieszkanie na start” – oto co powinieneś o nim wiedzieć  

    Program “Mieszkanie na start” – oto co powinieneś o nim wiedzieć  

PanParagon:
najlepsza aplikacja
do przechowywania paragonów
i wyszukiwania promocji