Ciekawostki

Najdroższe na świecie owoce i warzywa

Kiedy w tym roku zaczynało się lato, a na ryneczkach pojawiały się pierwsze sezonowe produkty, wiele osób było zszokowanych ich cenami. 26 zł złotych za kilogram fasolki szparagowej to jednak niewiele w porównaniu do tego, ile kosztują najdroższe na świecie owoce i warzywa. Przeczytaj i się przekonaj! 😉

#5 Melon królewski Yubari

Melon królewski Yubari
Melon królewski Yubari

Choć wyglądem łudząco przypomina melona kantalupa, to jednak po bliższym przyjrzeniu, okazuje się, że melon Yubari King ma jaśniejszy miąższ i gładszą skórkę, a jego kształt jest idealnie okrągły. To nie jedyne powody, dla których ten owoc jest taki cenny. Rośnie on bowiem tylko w jedyn miejscu na świecie. Jest nim miejscowość Yubari w Japonii.

To ile kosztuje ten melon? Jego cena sięga nawet 150 dolarów za sztukę.

#4 Ananas bracteatus

najdroższe na świecie owoce - ananas bracteatus (zwany także czerwonym)
Ananas bracteatus (zwany także czerwonym)

Ananas bracteatus (zwany też czerwonym) rośnie głównie w Brazylii, Paragwaju i Argentynie. Co ciekawe, jest tam uznawany za roślinę ozdobną, którą często sadzi się jako… żywopłot. To ze względu na jej niewielką wysokość. Nie stoi to jednak na przeszkodzie, by zajadać się niewielkimi owocami tej rośliny. Przeszkodą może być tylko jej cena. Ananas czerwony kosztuje bowiem nawet 160 dolarów za sztukę.

#3 Ziemniaki La Bonnotte

Najdroższe na świecie ziemniaki
Najdroższe na świecie ziemniaki

Rzadki smak, niewielka podaż i cena idzie w górę. Tak właśnie jest w przypadku ziemniaków francuskiej odmiany La Bonnotte. Mają one charakterystycznych słony posmak. Nie każdemu jednak będzie dane ich spróbować. Roczna produkcja to mniej niż 100 ton, a cena za kilogram może wynosić nawet 700 dolarów za kilogram.

#2 Arbuz Densuke

arbuz densuke
Arbuz Densuke (zwany też czarnym)

Czarny arbuz? Tylko z zewnątrz. 😉 W środku ta odmiana uprawiana na japońskiej wyspie Hokkaido o wiele bardziej przypomina arbuzy, które latem dostępne są w naszych sklepach. Dlaczego więc za jednego arbuza Densuke trzeba zapłacić od 300 do nawet 6000 dolarów? To zapewne przez jego wyjątkową soczystość i słodycz.

#1 Winogrona Ruby Roman

Winogrona Ruby Roman
Winogrona Ruby Roman

Winogrona Ruby Roman są nie tylko najdroższą i najsłodszą, ale też największą odmianą winogron na świecie. Jedno grono może osiągać wielkość piłeczki do ping-ponga! Cała kiść z kolei nie może zostać sprzedana, jeśli waży więcej niż 700 g. A ile trzeba za nią zapłacić? Ceny są zróżnicowane, ale najdroższa do tej pory kiść została sprzedana za 8400 dolarów.

 

Pobierz za darmo

Dodaj komentarz


Typ urządzenia
ANULUJ
close

Zamknij okno

close

Cześć, tu PanParagon!

Widzę, że zainteresował Cię mój artykuł. Mam dla Ciebie fajną propozycję: zostaw mi swojego maila, a ja od czasu do czasu podeślę Ci do przeczytania super ciekawe newsy. Możesz mi zaufać – trzymam się trzech żelaznych zasad:
  • nie spamuję – maile wysyłam nie częściej niż 2 razy w miesiącu,
  • nie zanudzam – artykuły, które otrzymasz, z pewnością Cię zainteresują,
  • nie sprzedaję – przykro mi, nie mam nic na sprzedaż ;) Moja aplikacja do kontroli wydatków jest całkowicie darmowa, newsy, artykuły i raporty o zwyczajach zakupowych Polaków, które tu znajdziesz – również.
  Po prostu chwytaj, czytaj i korzystaj! :)

Wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną na wskazany przeze mnie adres email informacji handlowej w rozumieniu art. 10 ust. 1 ustawy z dnia 18 lipca 2002 roku świadczeniu usług drogą elektroniczną od Mr Receipt Sp. z o.o. ul. Perkuna 25, 61-615 Poznań. Pamiętaj, żeby przeczytać w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowę w naszej Polityce Prywatności.