Raporty

Najchętniej kupowane czekolady – sprawdź, czy Twoja ulubiona jest w TOP 10!

Milka, Lindt, a może Fin Carre? Wiemy, jakie są najchętniej kupowane czekolady i kiedy najczęściej po nie sięgamy. Przygotuj swoją ulubioną tabliczkę i poznaj więcej czekoladowych ciekawostek.

Czekoladowe TOP 10

Nie będziemy owijać w… sreberko – wśród badanych marką numer jeden (w ciągu ostatniego roku) była Milka. Pozostałe miejsca na podium dla wielu osób mogą być zaskoczeniem. W pierwszej trójce najchętniej kupowanych czekolad zabrakło bowiem znanych od dekad brandów. Miejsce drugie i trzecie zajęły odpowiednio czekolady marek własnych Biedronki i Lidla. W zestawieniu 10 najchętniej kupowanych marek czekolad znalazły się także: Wedel, Wawel, Nussbeisser, Merci, Ritter Sport, Lindt i Schogetten.

najchętniej kupowane czekolady
Rozsądek ponad wszystko

Co ciekawe, w naszych koszykach zakupowych zazwyczaj ląduje tylko jedna tabliczka – znalazła się ona na aż 54% przeanalizowanych paragonów. Prawdziwi czekoladoholicy (5 lub więcej czekolad na jednym paragonie) dodali tylko 6% paragonów uwzględnionych w raporcie.

liczba tabliczek czekolady na paragonie
Czekolada na poprawę humoru?

Są takie dni, że tylko czekolada może pomóc. Jeśli po tym zdaniu na myśl od razu przyszedł Ci poniedziałek, to masz rację. Właśnie wtedy najczęściej sięgamy po jedną, dwie kostki… ewentualnie siedem. Słodkości często umilają nam nam także soboty. A Ty kiedy najczęściej kupujesz swoją ulubioną czekoladę?

dni zakupu czekolady
Słodkie święta

Warto przyjrzeć się także temu, jak rozkładała się sprzedaż czekolady na przestrzeni ostatniego roku. Najwięcej czekolad kupiliśmy przed świętami – zarówno Bożego Narodzenia, jak i przed Wielkanocą.

Ciekawe hipotezy można postawić, widząc wyraźnie mniejsze zainteresowanie czekoladą w miesiącach letnich (od czerwca do września) i wzrost sprzedaży tej słodkości od października do grudnia. Czy to oznacza, że latem rzadziej sięgamy po słodycze, bo wtedy najbardziej dbamy o linię? A może po prostu w upalne dni zastępujemy czekoladę lodami lub owocami, których w tym czasie nie brakuje?

roczny rozkład sprzedaży czekolady
Jak wytypowaliśmy najchętniej kupowane czekolady?

Raport powstał w oparciu o zanonimizowane dane sczytane za pomocą technologii OCR z paragonów wprowadzanych przez użytkowników do darmowej aplikacji PanParagon.

Do badania wybraliśmy grupę 1024 użytkowników z Polski, którzy w ostatnim roku dodali najwięcej paragonów. Spośród ponad 200 000 paragonów z kategorii „żywność”, wprowadzonych przez badanych użytkowników  w okresie od 01.10.2020 do 30.09.2021 roku, wybraliśmy te, na których znajdowała się czekolada w tabliczkach.

 

Pobierz za darmo

Dodaj komentarz


Typ urządzenia
ANULUJ
close

Zamknij okno

close

Cześć, tu PanParagon!

Widzę, że zainteresował Cię mój artykuł. Mam dla Ciebie fajną propozycję: zostaw mi swojego maila, a ja od czasu do czasu podeślę Ci do przeczytania super ciekawe newsy. Możesz mi zaufać – trzymam się trzech żelaznych zasad:
  • nie spamuję – maile wysyłam nie częściej niż 2 razy w miesiącu,
  • nie zanudzam – artykuły, które otrzymasz, z pewnością Cię zainteresują,
  • nie sprzedaję – przykro mi, nie mam nic na sprzedaż ;) Moja aplikacja do kontroli wydatków jest całkowicie darmowa, newsy, artykuły i raporty o zwyczajach zakupowych Polaków, które tu znajdziesz – również.
  Po prostu chwytaj, czytaj i korzystaj! :)

Wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną na wskazany przeze mnie adres email informacji handlowej w rozumieniu art. 10 ust. 1 ustawy z dnia 18 lipca 2002 roku świadczeniu usług drogą elektroniczną od Mr Receipt Sp. z o.o. ul. Perkuna 25, 61-615 Poznań. Pamiętaj, żeby przeczytać w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowę w naszej Polityce Prywatności.