Raporty

Lidl czy Biedronka – gdzie jest taniej?

Lidl czy Biedronka? Pewnie często zadajesz sobie to pytanie przed zakupami. Tak się składa, że użytkownicy PanaParagona właśnie w tych dwóch sklepach najczęściej kupują produkty spożywcze. Postanowiliśmy więc ponownie sprawdzić, w którym z nich jest taniej.

Jak to zrobiliśmy?

Zaczęliśmy od ustalenia produktów, których ceny porównamy. Dyskusja była zażarta. 😉 Ostatecznie postanowiliśmy, że sprawdzimy, ile kosztują składniki na typowy niedzielny obiad, czyli… rosół i kotlet schabowy z ziemniaczkami i mizerią. Oczywiście dla 4 osób, bo pysznościami należy się dzielić. 😀

Naszym założeniem był wybór możliwie jak największej liczby produktów marek własnych Lidla i Biedronki. Dlaczego? Ponieważ zazwyczaj są one tańsze, a dobre jakościowo.

Kiedy wiadomo już było, jakie produkty znajdą się w naszym zestawieniu, nadeszła pora na porównanie ich cen. W tym celu przeanalizowaliśmy anonimowe dane z kilku tysięcy paragonów z września 2020. Pod uwagę wzięliśmy wyłącznie ceny bez promocji. Który sklep zwyciężył: Lidl czy Biedronka?

Taniej było w…

gdzie jest taniej - w Lidlu czy w Biedronce?
Tab.1. Porównanie cen produktów dostępnych w Lidlu i w Biedronce potrzebnych do przygotowania obiadu (rosół oraz kotlet schabowy z ziemniakami i mizerią) dla 4 osób

Jeśli weźmiemy pod uwagę wyłącznie kwotę, jaką we wrześniu 2020 trzeba było zapłacić za wskazane produkty w obu sklepach, to nieznacznie tańsze, bo o jedyne 87 groszy, okazały się zakupy w Biedronce.

Warto jednak zwrócić uwagę na gramatury wybranych produktów. W Lidlu kupimy większe opakowania śmietany i bułki tartej, natomiast z Biedronki wrócimy z większą ilością przypraw.

Wszystko zależy od promocji

Nie da się ukryć, że różnica w cenach podstawowych wybranych produktów jest naprawdę niewielka i w większości przypadków zapewne nie ma wpływu na decyzję, gdzie zrobić zakupy.

Wszystko zmienia się jednak wtedy, kiedy do gry wchodzą promocje. Warto więc sprawdzać przed zakupami, jakie zniżki w danej chwili oferują nasze ulubione sklepy. Aby ten research nie zajmował zbyt dużo czasu, zajrzyj do gazetek w darmowej aplikacji PanParagon. W tej zakładce znajdziesz aktualne oferty najpopularniejszych dyskontów, hipermarketów, drogerii czy sklepów z AGD i RTV.

A Ty w jakim sklepie najczęściej robisz zakupy i co wpływa na tę decyzję? 🙂

 

Pobierz za darmo

Dodaj komentarz


Typ urządzenia
ANULUJ
close

Zamknij okno

close

Cześć, tu PanParagon!

Widzę, że zainteresował Cię mój artykuł. Mam dla Ciebie fajną propozycję: zostaw mi swojego maila, a ja od czasu do czasu podeślę Ci do przeczytania super ciekawe newsy. Możesz mi zaufać – trzymam się trzech żelaznych zasad:
  • nie spamuję – maile wysyłam nie częściej niż 2 razy w miesiącu,
  • nie zanudzam – artykuły, które otrzymasz, z pewnością Cię zainteresują,
  • nie sprzedaję – przykro mi, nie mam nic na sprzedaż ;) Moja aplikacja do kontroli wydatków jest całkowicie darmowa, newsy, artykuły i raporty o zwyczajach zakupowych Polaków, które tu znajdziesz – również.
  Po prostu chwytaj, czytaj i korzystaj! :)

Wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną na wskazany przeze mnie adres email informacji handlowej w rozumieniu art. 10 ust. 1 ustawy z dnia 18 lipca 2002 roku świadczeniu usług drogą elektroniczną od Mr Receipt Sp. z o.o. ul. Perkuna 25, 61-615 Poznań. Pamiętaj, żeby przeczytać w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowę w naszej Polityce Prywatności.