wnętrze sklepu z artykułami papierniczymi

Wyprawka szkolna – jak przygotować się do roku szkolnego?

Wyprawka szkolna spędza Ci sen z powiek? Na samą myśl o zakupach do szkoły masz ochotę upozorować zaginięcie swojego portfela? Zanim podejmiesz radykalne kroki, przeczytaj, jak przygotować się na rozpoczęcie roku szkolnego, by ostatnie dni sierpnia nie były dla Ciebie nerwową i finansową udręką.

#1 Poznaj przeciwnika

Wyprawka szkolna na różnych etapach edukacji wygląda zupełnie inaczej. Znaczenie ma nie tylko wiek dziecka, ale też jego zainteresowania i zajęcia dodatkowe, na które będzie uczęszczać.

Rodzice przedszkolaków i uczniów początkowych klas szkoły podstawowej zapewne będą musieli zakupić więcej artykułów plastycznych (bloki rysunkowe, kredki, farby, pędzle, plastelina itp.). Jeśli Twoje dziecko dopiero rozpoczyna edukację, warto skontaktować się z przedszkolem lub szkołą – wielu nauczycieli przygotowuje dla rodziców listy potrzebnych artykułów, które znacznie ułatwiają skompletowanie wyprawki.

Masz nieco starsze dziecko? Jego wyprawka szkolna będzie więc zapewne zawierać więcej książek, zeszytów i długopisów niż rzeczy na zajęcia plastyczne.

Bez względu na wiek, każdemu uczniowi przydadzą się: wygodny plecak, piórnik, worek na obuwie, strój sportowy i buty na zmianę.

#2 Przygotuj się

Niezależnie od tego, czy jako rodzic masz już doświadczenie w przygotowaniach do roku szkolnego, czy dopiero rozpoczynasz przygodę z formalną edukacją swojego dziecka, zanim wyruszysz do sklepu po wyprawkę, zapisz, co jest potrzebne. Listę zakupów przygotuj w darmowej aplikacji PanParagon, uwzględniając:

 • potrzeby Twojego dziecka,
 • ewentualne podpowiedzi z przedszkola lub szkoły,
 • rzeczy, które masz już w domu,
 • fakt, że nie wszystko będzie potrzebne już na pierwszej lekcji.
wyprawka szkolna - lista zakupów

#3 Opracuj strategię

Parafrazując klasyka, online czy offline – oto jest pytanie. Zarówno w sklepach stacjonarnych, jak i tych internetowych, można aktualnie skompletować całą wyprawkę szkolną. Mając już gotową listę potrzebnych rzeczy, pozostaje więc jedynie zdecydować, gdzie zrobić zakupy.

Podejmując tę decyzję, warto kierować się cenami, czasem i wygodą. Wybór sklepu z pewnością ułatwią Ci aktualne gazetki promocyjne i kupony rabatowe dostępne w PanuParagonie.

wyprawka szkolna a kupony rabatowe

#4 Zbieraj dowody

Kiedy już lista zakupów zostanie zrealizowana, a Twoje dziecko będzie układać na półkach nowe przybory szkolne, Tobie pozostanie do załatwienia jeszcze jedna ważna sprawa. O czym mowa?

Pobierz darmową aplikację PanParagon i dodaj do niej wszystkie dowody zakupów za (także faktury, w tym te otrzymane drogą elektroniczną). Zajrzyj na naszego BLOGA po więcej porad.

Dzięki temu uzyskasz dokładne statystyki wydatków i będziesz wiedzieć, ile może kosztować Cię wyprawka szkolna w kolejnych latach. Co równie istotne, w jednym miejscu przechowasz paragony i faktury, które mogą Ci się przydać w przypadku reklamacji.

Wyprawka szkolna

Choć teraz jeszcze wszyscy czerpią garściami z ostatnich dni wakacji, to już niedługo może okazać się, że rok szkolny to wyzwanie – nie tylko dla uczniów i rodziców, ale też dla codziennie używanego plecaka czy butów sportowych. 😉

Przeczytaj

 • Dwie niedziele handlowe w miesiącu? Nowy projekt ustawy w Sejmie 

  Dwie niedziele handlowe w miesiącu? Nowy projekt ustawy w Sejmie 

 • Wakacje składkowe. Ratunek dla polskich przedsiębiorców? 

  Wakacje składkowe. Ratunek dla polskich przedsiębiorców? 

 • Program “Mieszkanie na start” – oto co powinieneś o nim wiedzieć  

  Program “Mieszkanie na start” – oto co powinieneś o nim wiedzieć  

PanParagon:
najlepsza aplikacja
do przechowywania paragonów
i wyszukiwania promocji