wakacje z dziećmi

Wakacje z dziećmi – jak oszczędzić?

Pandemia pokrzyżowała wiele planów, zwłaszcza tych wyjazdowych. Jeśli jednak nie chcesz, by przez mniejszy budżet Twoje pociechy ominęły niezapomniane przygody, przeczytaj ten wpis. Tosia Samosia dzieli się w nim swoimi patentami na oszczędne wakacje z dziećmi.

Miejsce

Jakie jest najlepsze miejsce na wakacje z dziećmi? Takie, z którego daleko do wszelkich pokus finansowych. 😉 Jeśli więc nie chcesz nadszarpnąć budżetu, zaplanuj pobyt w mniej turystycznym miejscu, w którym nie uświadczysz na każdym kroku stoisk z przekąskami, automatów z zabawkami czy innych tego typu atrakcji.

Jeśli marzysz o wyjeździe za granicę, rozważ takie kraje jak na przykład Ukraina czy Rumunia. Jest tam taniej niż w Polsce, a jednocześnie pięknie i przede wszystkim bezpiecznie.

Nocleg

Noclegi to zazwyczaj największy koszt wyjazdów, zwłaszcza tych w sezonie letnim. Warto więc zasięgnąć porady innych rodziców i poprosić o polecenie sprawdzonych miejsc na przykład na grupach na Facebooku.

Dobrym pomysłem jest też sprawdzenie oferty gospodarstw agroturystycznych i kempingów w okolicy, w której planujesz wakacje. Większość tego typu kwater jest naprawdę dobrze wyposażona i w pełni odpowiada potrzebom rodzin z dziećmi.

Gospodarstwa agroturystyczne to także moc niezwykłych atrakcji dla najmłodszych. Kury, kozy czy owieczki raczej trudno jest spotkać na co dzień. Wypoczynek w takim gronie zapadnie więc na długo w pamięci.

Kempingi z kolei to świetny wybór dla tych, którzy nie chcą zbyt często słyszeć „Nudzi mi się…”. 😉 W sąsiednich namiotach lub przyczepach z pewnością nie zabraknie innych dzieci, z którymi Twoje pociechy będą mogły bawić się do woli.

Wyżywienie

Ceny w restauracjach w popularnych kurortach potrafią zwalić z nóg. Aby ograniczyć wydatki, zarezerwuj nocleg w miejscu, w którym kuchnia będzie dostępna także dla gości. Przygotowanie śniadania czy nawet szybkiego obiadu nie zajmie Ci dużo czasu, a pozwoli na zmniejszenie budżetu lub wydanie pieniędzy na dodatkowe atrakcje.

Jeśli jesteś ciekaw, jak jeszcze zmniejszyć koszty wakacyjnych wyjazdów, obejrzyj poniższe nagranie. 🙂

Przeczytaj

  • Dwie niedziele handlowe w miesiącu? Nowy projekt ustawy w Sejmie 

    Dwie niedziele handlowe w miesiącu? Nowy projekt ustawy w Sejmie 

  • Wakacje składkowe. Ratunek dla polskich przedsiębiorców? 

    Wakacje składkowe. Ratunek dla polskich przedsiębiorców? 

  • Program “Mieszkanie na start” – oto co powinieneś o nim wiedzieć  

    Program “Mieszkanie na start” – oto co powinieneś o nim wiedzieć  

PanParagon:
najlepsza aplikacja
do przechowywania paragonów
i wyszukiwania promocji