majówka 2024

Majówka 2024. W te dni sklepy będą zamknięte 

Weekend majowy w 2024 roku zaczyna się w najbliższą środę i potrwa aż pięć dni. Święto Pracy i Narodowe Święto Konstytucji Trzeciego Maja to dni ustawowo wolne. W tym czasie działalność sklepów będzie ograniczona, więc warto wcześniej zaplanować swoje zakupy, aby uniknąć nieprzyjemnych sytuacji.  Majówka 2024 – oto garść niezbędnych informacji.

Zgodnie z aktualnymi regulacjami prawnymi, podczas dni ustawowo wolnych od pracy, takich jak 1 i 3 maja, sklepy będą zamknięte.  Zakaz handlu nie będzie obowiązywał w ostatnią niedzielę kwietnia (28.04.24). Podczas długiego weekendu majowego, sklepy będą otwarte na zmianę – funkcjonując co drugi dzień. Zakaz sprzedaży będzie obowiązywały:  w środę 1 maja, piątek 3 maja oraz niedzielę 5 maja. Natomiast w czwartek 2 maja i sobotę 4 maja sklepy będą czynne.  

Gdzie zrobimy zakupy – majówka 2024? 

W dni ustawowo wolne od pracy, czyli 1 i 3 maja, możliwość robienia zakupów będzie ograniczona do określonych typów sklepów, które według art. 6. Ustawy o ograniczeniu handlu w niedzielę i święta są wyłączone spod zakazu handlu. Obejmują one: 

 • piekarnie, cukiernie oraz lodziarnie, 
 • apteki i punkty apteczne, 
 • stacje paliw płynnych, 
 • sklepy znajdujące się na dworcach, lotniskach oraz w hotelach, 
 • punkty, które głównie oferują pamiątki, artykuły religijne, prasę, bilety komunikacji miejskiej, wyroby tytoniowe, a także kupony do gier losowych i zakładów bukmacherskich, 
 • sklepy usytuowane w obiektach związanych z kulturą, sportem, edukacją, turystyką i rekreacją, 
 • sklepy, w których właściciel osobiście prowadzi sprzedaż na własny rachunek. 

Biedronka wydłuża godziny otwarcia w weekend majowy 

Do 27 kwietnia sklepy sieci Biedronka będą otwarte do 23:30, mimo że zazwyczaj zamykają się o 22:00. Zmiana ta dotyczy ponad 3000 placówek. W przypadku nadchodzącej niedzieli handlowej, 28 kwietnia, ponad 3 tysiące sklepów Biedronka będzie otwartych przynajmniej do 22:00. Szczegółowe informacje o godzinach otwarcia konkretnych lokalizacji są dostępne na stronie internetowej sieci i drzwiach wejściowych sklepów. 

majówka 2024

Przeczytaj

 • Dwie niedziele handlowe w miesiącu? Nowy projekt ustawy w Sejmie 

  Dwie niedziele handlowe w miesiącu? Nowy projekt ustawy w Sejmie 

 • Wakacje składkowe. Ratunek dla polskich przedsiębiorców? 

  Wakacje składkowe. Ratunek dla polskich przedsiębiorców? 

 • Program “Mieszkanie na start” – oto co powinieneś o nim wiedzieć  

  Program “Mieszkanie na start” – oto co powinieneś o nim wiedzieć  

PanParagon:
najlepsza aplikacja
do przechowywania paragonów
i wyszukiwania promocji