różnice w cenach skipassów w Polsce w latach 2021, 2022 i 2023

O ile podrożały skipassy? Ceny karnetów narciarskich 2023

 

Ferie 2023 oraz sezon narciarski w pełni. Miłośników sportów zimowych czeka jednak niemiła niespodzianka. W tym roku za dwudniowy skipass przyjdzie im zapłacić znacznie więcej. O ile? Prezentujemy ceny karnetów narciarskich w sezonie wysokim na przestrzeni ostatnich trzech lat. Sprawdziliśmy również, na jakim stoku jest najtaniej w Polsce! Zobaczcie sami.

W 2023 skipassy podrożały średnio o ponad 20 proc.!

Nasza analiza pokazuje czarno na białym: inflacja dotarła również na stoki narciarskie. Jeszcze w sezonie zimowym 2021 roku za dwudniowy skipass płaciliśmy średnio 215 zł. Kolejny sezon przyniósł podwyżkę i cena za ten sam karnet narciarski wynosiła już 226 zł. Największe podwyżki za skipassy odnotowaliśmy jednak w tym roku. Styczeń 2023 przywitał nas z cennikiem 275 zł za dwa dni wjazdów na wyciągach narciarskich. To niemal 28 proc. więcej niż w 2021 roku. Skąd to wiemy?

– PanParagon to aplikacja, której główną funkcją jest dodawanie paragonów. Na tej podstawie jesteśmy w stanie sprawdzić jak zmieniały się ceny poszczególnych produktów czy usług na przestrzeni lat. Z racji trwającego sezonu narciarskiego oraz ferii zimowych przyjrzeliśmy się cennikowi karnetów na wyciągi narciarskie w sezonie wysokim w 2021 i 2022 oraz styczniu tego roku – komentuje Antonina Grzelak z aplikacji PanParagon. – W celu dokładniejszej analizy, ceny z 2023 roku dodatkowo zweryfikowaliśmy na oficjalnych stronach poszczególnych stoków narciarskich – dodaje.

W naszym badaniu uwzględniliśmy 7 najpopularniejszych miejsc na narty czy snowboard w polskich górach. To dodatkowo dało nam wgląd na najtańszą i najdroższą miejscówkę na narty w 2023 roku!

Na którym stoku narciarskim są najdroższe karnety w 2023 roku?

Skipassy w Zakopanem to niestety najdroższa opcja na szusowanie w Polsce. Karnety na narty w sezonie wysokim za 2 dni wjazdów na tutejszej Polanie Szymoszkowowej wynoszą 315 zł! Jeśli jednak Zakopane to Wasz ulubiony kierunek i jednocześnie chcecie zaoszczędzić na wyjeździe, to w położonym nieopodal wyciągu narciarskim Harenda za taki sam skipass zapłacicie 275 zł. Najniższy rachunek za karnet narciarski przyjdzie znajdziecie w Ustrzykach Dolnych. Tutaj w stacji narciarskiej Gromadzyń cena za skipass na 2 dni wynosi 220 zł. W pozostałych przebadanych przez nas miejscowościach ceny za dwudniowy karnet narciarski przedstawiają się następująco:

 • Zieleniec Ski Arena – 280 zł, 
 • Czarna Góra Resort – 285 zł, 
 • Korbielów Pilsko–Jontek – 305 zł, 
 • Szklarska Poręba Ski Arena Szrenica – 247 zł .

– Ceny poszczególnych wyciągów narciarskich są zróżnicowane. Rozpiętość cenowa za dwudniowy karnet narciarski w badanych przez nas stacjach wynosi nawet 95 zł. Warto jednak zaznaczyć, że poszczególne stoki różnią się widokami, długością czy też stopniem trudności danej trasy. To z kolei wpływa na ostateczny cennik – wyjaśnia Antonina Grzelak z aplikacji PanParagon.

Szczegóły znajdziecie na poniższej grafice.

Skipassy różnice w cenach w Polsce w latach 2021, 2022 i 2023

Jeśli dopiero zaczynacie swoją przygodę z nartami czy snowboardem to w głowie zapewne krąży kilka pytań. Z chęcią na nie odpowiemy!

Skipass – co to takiego i do czego uprawnia?

Skipass (inaczej karnet narciarski) to plastikowa karta magnetyczna, dzięki której narciarze czy snowboardziści mogą korzystać z infrastruktury w obrębie danego kompleksu narciarskiego. Karnet ten jest najczęściej wykorzystywany jest do wjazdów wyciągami narciarskimi. W niektórych przypadkach skipass daje dostęp do busów dowożących do na pobliskie stoki. W polskich stacjach narciarskich można kupić skipassy godzinowe, jednodniowe lub kilkudniowe.

Gdzie kupić karnet na narty?

Planując wyjazd na narty warto uprzednio zapoznać się z cennikiem danego stoku narciarskiego. Skipassy można kupić na miejscu tuż przy wyciągu narciarskim, jednak najczęściej tańszą opcją jest uprzedni zakup przez internet. Stroną, która daje możliwość zakupu karnetów narciarskich online jest chociażby e-skipass.pl.

Wybieracie się w tym roku na narty? Jeśli tak to dajcie znać w komentarzu jaki kierunek wybraliście!

Niezależnie od tego, czy na tegoroczne ferie spędzicie na stoku w domu, to w wolnej chwili zapraszamy do udziału w naszym konkursie. Co tydzień do wygrania są 3 karty przedpłacone Sodexo, każda o wartości 100 zł! Wystarczy odpowiedzieć na 3 pytania ukryte w gazetkach promocyjnych w aplikacji PanParagon. Konkurs trwa cały rok! Szczegóły znajdziecie na naszej stronie konkursowej: https://panparagon.pl/konkurs-gazetkowy/. Powodzenia!

Przeczytaj

 • Dwie niedziele handlowe w miesiącu? Nowy projekt ustawy w Sejmie 

  Dwie niedziele handlowe w miesiącu? Nowy projekt ustawy w Sejmie 

 • Wakacje składkowe. Ratunek dla polskich przedsiębiorców? 

  Wakacje składkowe. Ratunek dla polskich przedsiębiorców? 

 • Program “Mieszkanie na start” – oto co powinieneś o nim wiedzieć  

  Program “Mieszkanie na start” – oto co powinieneś o nim wiedzieć  

PanParagon:
najlepsza aplikacja
do przechowywania paragonów
i wyszukiwania promocji