Nakarm bezdomne psy dodając paragon do aplikacji PanParagon

Nadchodząca zima to duże wyzwanie dla schronisk z bezdomnymi zwierzętami. Rosnąca inflacja odbija swoje piętno na budżetach tych organizacji. Dodatkowo optymizmem nie napawają możliwe przerwy w dostawie prądu oraz problemy z ogrzewaniem. Między innymi dlatego wystartowaliśmy z akcją „Karma wraca”, dzięki której każdy posiadacz domowego zwierzaka może pomóc schroniskom nakarmić psy. Aby to zrobić, przy zakupie dobrej karmy (zawierającej min. 50 proc. mięsa) wystarczy zachować dowód zakupu i wprowadzić go do darmowej aplikacji PanParagon.

– PanParagon to darmowa aplikacja do przechowywania paragonów i kontroli wydatków, którą pobrało już ponad pół miliona użytkowników. Na podstawie zanonimizowanych dowodów zakupu wprowadzanych do systemu sprawdziliśmy jakie karmy dla psów są najczęściej wybierane przez Polaków. Okazało się, że w paragonowej czołówce dominują tanie karmy marketowe. Dlatego też postanowiliśmy ruszyć z akcją uświadamiającą Polaków jak prawidłowo karmić psy. Przy okazji chcemy przekazać jedzenie dobrej jakości dla bezdomnych zwierząt – najbliższe miesiące będą dla schronisk naprawdę krytyczne ze względu na realny wzrost rachunków – wyjaśnia Antonina Grzelak z aplikacji PanParagon.

Jak dołączyć do akcji #karmawraca i nakarmić bezdomne psy?

To banalnie proste! Wystarczy dodać do aplikacji PanParagon dowód zakupu z karmą z dobrym składem i w tytule oznaczyć hasztagiem #karmawraca. Każdy wprowadzony w ten sposób paragon to 100 gramów wartościowej karmy dla zwierząt przebywających w schroniskach. Karma trafi do najbardziej potrzebujących placówek wskazanych przez akcję karmimypsiaki.pl.

Nakarm z nami bezdomne psy

– Karmimypsiaki.pl to organizacja, którą darzymy ogromnym zaufaniem. Zresztą nie tylko my.  Dzięki niej wiele schronisk otrzymało już należną pomoc, a wiele bezdomnych zwierzaków znalazło swoje nowe domy. To właśnie dlatego zdecydowaliśmy, że beneficjentem naszej akcji będzie właśnie ta organizacja – wyjaśnia Antonina Grzelak z aplikacji PanParagon.

Jakie karmy wybierać?

Na stronie akcji #karmawraca opublikowaliśmy jest lista dobrych karm. Została ona opracowana przez najlepszych specjalistów w Polsce, m.in. naukowców z Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie oraz ekspertów z platformy Appet.pl agregującej dane o składach karm dla zwierząt domowych.

– Przy zakupie karmy warto kierować się ich składem. Wybierajmy, te które zawierają minimum 50-60 proc. mięsa. W innym przypadku możemy naszym zwierzakom przysporzyć znacznie więcej problemów zdrowotnych. To z kolei może się odbić na częstszych wizytach u weterynarza – informuje Magdalena Grochocka z Appet.pl, konfiguratora dobierającego karmę do indywidualnych potrzeb zwierząt domowych.  – Zdajemy sobie sprawę, że w dzisiejszych czasach Polacy liczą każdy grosz, dlatego na liście „dobrych karm” znalazły się liczne karmy o dobrym stosunku jakości do ceny, bez wskazywania na konkretną markę. Głęboko wierzymy w to, że przynajmniej część osób dotychczas karmiących zwierzaki najtańszą karmą marketową, uświadomi sobie szkodliwość takiego żywienia i wejdzie choć stopień wyżej w świadomości na temat jakości karmy. To już będzie ogromny sukces i poprawa zdrowia wielu domowych psiaków – dodaje.

 – Dobra karma dla psów to taka, która dostarcza naszym pupilom wszystkich niezbędnych składników odżywczych. Domowe zwierzęta karmione dobrze zbilansowaną karmą, będą miały dostarczoną przede wszystkich odpowiednią dawkę pełnoporcjowego białka i tłuszczu jako podstawowych składników budulcowych oraz regulujących procesy metaboliczne organizmu. Z kolei witaminy i minerały wspomagają prawidłowe funkcjonowanie układu odpornościowego informuje lek. wet. Aleksandra Garbiec z Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie Dobre i świadome odżywianie naszych czworonożnych przyjaciół ma kluczowe znaczenie dla utrzymania głównych aspektów ich zdrowia.

Przeczytaj

  • Dwie niedziele handlowe w miesiącu? Nowy projekt ustawy w Sejmie 

    Dwie niedziele handlowe w miesiącu? Nowy projekt ustawy w Sejmie 

  • Wakacje składkowe. Ratunek dla polskich przedsiębiorców? 

    Wakacje składkowe. Ratunek dla polskich przedsiębiorców? 

  • Program “Mieszkanie na start” – oto co powinieneś o nim wiedzieć  

    Program “Mieszkanie na start” – oto co powinieneś o nim wiedzieć  

PanParagon:
najlepsza aplikacja
do przechowywania paragonów
i wyszukiwania promocji