Dzień dziecka: PanParagon ostrzega przed niebezpiecznymi zabawkami!

Dzisiaj obchodzimy Dzień Dziecka! Z tej okazji rodzice nie szczędzą na prezentach, by wywołać uśmiech u swoich pociech. Warto jednak wiedzieć, że czasami na sklepowe półki trafiają zabawki zagrażające ich zdrowiu, a nawet życiu. Jak uchronić swoje dzieci przez takimi sytuacjami? PanParagon przychodzi z pomocą!

Czy wiecie, że czasem wystarczy zrobić zdjęcie paragonu, by uchronić swoje dziecko przed niebezpieczeństwem? Brzmi to nieco egzotycznie, ale w przypadku aplikacji PanParagon to najprawdziwsza prawda!

Ostrzeżenia w telefonie

Nasza aplikacja oprócz przechowywania dowodów zakupów, przeglądania gazetek promocyjnych czy atrakcyjnych kuponów posiada jeszcze inną bardzo cenną funkcję. Mianowicie, wysyła alerty swoim użytkownikom w przypadku wykrycia na paragonie niebezpiecznego produktu:

– Wystarczy w ustawieniach aplikacji włączyć powiadomienia o ostrzeżeniach oraz regularnie robić zdjęcia paragonów. W ten sposób, dzięki zastosowaniu modułu OCR jesteśmy w stanie znaleźć pozycje na paragonie, przed którymi ostrzega Główny Inspektorat Sanitarny – komentuje Antonina Grzelak z aplikacji PanParagon.

Dzień Dziecka i niebezpieczne zabawki

Niestety nadal zdarzają się przypadki, w których do sklepów trafiają niebezpieczne produkty. Okazuje się, że skala tego zjawiska nie jest mała – każdego miesiąca Główny Inspektorat Sanitarny wydaje od kilku do nawet kilkunastu ostrzeżeń dotyczących żywności i produktów codziennego użytku – w tym również… słodyczy i zabawek.

– Wśród ostrzeżeń wysyłanych na telefon nie brakuje również tych, które bezpośrednio dotyczą najmłodszych. Przed świętami wielkanocnymi informowaliśmy naszych użytkowników o wycofaniu ze sklepów partii popularnych czekoladek, które mogły być powiązane z ogniskiem zatruć wywołanych przez bakterie Salmonelli. Warto zatem skorzystać z takiej funkcji, by chronić swoje dzieci przed niebezpieczeństwem, szczególnie w trakcie wzmożonych zakupów z okazji Dnia Dziecka – dodaje.

Oprócz powiadomień w formie alertów, w aplikacji znajduje się także miejsce, w którym prezentujemy listę wszystkich produktów wycofanych z rynku. Znaleźć je można na ekranie startowym aplikacji w kafelku „Ostrzeżenia”. Po kliknięciu nasi użytkownicy zostają przekierowani na stronę, na której dostępne są aktualne informacje o potencjalnie niebezpiecznych artykułach.

Dzień dziecka

Warto dbać o bezpieczeństwo swojej rodziny. Czasami wystarczy zdjęcie paragonu! Pobierz aplikację PanParagon i zawsze trzymaj rękę na pulsie.

Przeczytaj

  • Dwie niedziele handlowe w miesiącu? Nowy projekt ustawy w Sejmie 

    Dwie niedziele handlowe w miesiącu? Nowy projekt ustawy w Sejmie 

  • Wakacje składkowe. Ratunek dla polskich przedsiębiorców? 

    Wakacje składkowe. Ratunek dla polskich przedsiębiorców? 

  • Program “Mieszkanie na start” – oto co powinieneś o nim wiedzieć  

    Program “Mieszkanie na start” – oto co powinieneś o nim wiedzieć  

PanParagon:
najlepsza aplikacja
do przechowywania paragonów
i wyszukiwania promocji