10 najczęściej kupowanych produktów na stacjach paliw. O ile podrożały?

Od początku roku temat cen paliw przewija się nieustannie w życiu każdego Polaka. Choć na stacjach benzynowych tankowanie jest głównym elementem naszych zakupów, to jednak bardzo często przy kasach sięgamy po produkty, które podbijają nasze wydatki. Dlatego w pełni sezonu wakacyjnego i wzmożonych podróży samochodem postanowiliśmy sprawdzić, co (oprócz paliwa) najczęściej kupujemy na stacjach benzynowych oraz o ile podrożały ulubione produkty kierowców w ciągu ostatniego roku. Co zatem pokazują wyniki naszego badania?  Zobaczcie sami.

Jak kawa to latte, a jak hot dog to z…

Pierwsze dwa miejsca naszego zestawienia nie są dużym zaskoczeniem. Przy kasach na stacjach paliw najczęściej sięgamy po kawę (z czego prym wiedzie caffe latte) oraz hot doga (tutaj decydujemy się najchętniej na dodatek z kabanosem). Co ciekawe, bardzo wysoko w paragonowym zestawieniu uplasowały się… papierosy. Znalazły się one na trzecim miejscu wśród najchętniej wybieranych produktów na stacjach paliw. Wysoko w zakupowej hierarchii na stacjach paliw uplasowały się także takie artykuły spożywcze jak: batony, energetyki, napoje słodzone oraz burgery. Listę TOP 10 zamykają rogale, bagietki oraz woda, która znalazła się na ostatnim miejscu w rankingu.

 – Nasze zestawienie pokazuje czarno na białym, że na stacjach paliw stawiamy na produkty spożywcze dostępne „od ręki” oraz takie, które łatwo konsumować podczas jazdy. Nic w tym dziwnego: będąc w dłuższej trasie chcemy oszczędzać na czasie, by jak najszybciej dotrzeć do wyznaczonego celu. W wyborze produktów na stacjach paliw dużą rolę odgrywa także zmęczenie. Nie da się ukryć, że kawa, energetyki czy słodycze dostarczają energii i pobudzają organizm do działania. W tym przypadku aspekt zdrowego odżywiania niestety schodzi na dalszy plan komentuje Antonina Grzelak, z aplikacji PanParagon.

Zobaczcie sami jak wygląda ranking produktów najczęściej wybieranych na stacjach benzynowych.

Skoro znacie już nasze TOP 10 najczęściej kupowanych produktów na stacjach to teraz warto sprawdzić o ile one podrożały w ciągu ostatniego roku.

Na stacjach paliw oszczędzając czas, nie oszczędzamy pieniędzy?

Paragony dodane do naszego systemu nie pozostawiają żadnych złudzeń: za ulubione produkty na stacjach paliw na stacjach przyjdzie nam zapłacić więcej. O ile? Aby odpowiedzieć na to pytanie wytypowaliśmy konkretne produkty z trzech kategorii będących najwyżej w naszym rankingu. Na tej podstawie porównaliśmy średnie ceny z czerwca 2021 oraz czerwca 2022 roku. Różnica w kosztach rok do roku jest równie pokaźna jak w kontekście paliw?

 W przypadku kawy, za identyczną caffe latte w czerwcu tego roku przyszło nam zapłacić średnio o 1 zł więcej niż w roku poprzednim. Taka sama różnica cenowa widoczna była przy zakupie hot dogów z kabanosem, które w poprzednim roku kosztowały 5,99 zł, natomiast w tym roku 6,99 zł. Palacze kupujący papierosy na stacjach paliw również musieli liczyć się z wyższymi wydatkami wynoszącymi około 80 groszy na jednej paczce komentuje Antonina Grzelak, z aplikacji PanParagon.

Szczegóły znajdziecie na poniższej grafice.  

Jak sami widzicie, na stacjach paliw ceny szybują nie tylko w przypadku benzyny, gazu czy oleju napędowego. Jeśli zatem chcecie oszczędzać swoje pieniądze warto zwracać uwagę nie tylko na koszty paliw, ale także na cennik produktów dodatkowych znajdujących się przy kasach. Niewielkie zmiany nawyków czy też lepsza organizacja może obniżyć wydatki związane z podróżowaniem samochodem.

Jeśli chcecie zweryfikować swój budżet domowy od podszewki i przejąć kontrolę nad swoimi finansami to warto przeczytać naszego darmowego ebooka „Jak oszczędzać pieniądze?”. Znajdziecie w nim nie tylko praktyczne porady, ale także gotowy do wypełnienia arkusz!

Przeczytaj

  • Dwie niedziele handlowe w miesiącu? Nowy projekt ustawy w Sejmie 

    Dwie niedziele handlowe w miesiącu? Nowy projekt ustawy w Sejmie 

  • Wakacje składkowe. Ratunek dla polskich przedsiębiorców? 

    Wakacje składkowe. Ratunek dla polskich przedsiębiorców? 

  • Program “Mieszkanie na start” – oto co powinieneś o nim wiedzieć  

    Program “Mieszkanie na start” – oto co powinieneś o nim wiedzieć  

PanParagon:
najlepsza aplikacja
do przechowywania paragonów
i wyszukiwania promocji