Lifestyle

Prezenty na komunię – najnowsze trendy i propozycje prezentów dla chłopca oraz dziewczynki

Wraz ze zbliżającym się majem, coraz częściej pojawia się pytanie: co kupić dziecku na komunię? Złoty łańcuszek, zegarek czy rower są już passe? A może lepiej postawić na hulajnogę elektryczną, konsolę do gier, rolki czy… bilet do planetarium? Oto nasze pomysły na prezenty komunijne dla chłopca i dziewczynki. W dodatku na każdą kieszeń! 

Pierwsza Komunia Święta dziecka to duże wydarzenie w każdej rodzinie. Nic dziwnego, że z tej okazji chcemy podarować niezapomniane, wyjątkowe czy… mądre prezenty. W tym artykule znajdziecie masę inspiracji prosto od ekipy PanaParagona 😊

Jako, że kobiety mają pierwszeństwo, to zacznijmy od pomysłów na prezenty komunijne dla dziewczynek. 

Co na komunię dla dziewczynki? Propozycje prezentów na każdy budżet

Rozpiętość cenowa prezentów komunijnych jest ogromna. Dlatego prezentujemy pomysły z podziałem na kilka budżetów: od tych małych po duże. Co zatem podarować dziewczynce w tak ważnym dniu? 

Prezenty na komunię dla dziewczynki do 300 zł

W tym przypadku z pewnością trafione będą tradycyjne prezenty w formie biżuterii. Złoty łańcuszek z krzyżykiem, srebrny medalik, kolczyki czy delikatna bransoletka z pewnością ucieszą każdą młodą damę. Ciekawym i oryginalnym prezentem komunijnym dla dziewczynki mogą być także warsztaty z tworzenia biżuterii. W tej cenie znajdziemy także zegarki czy słuchawki bezprzewodowe

słuchawki bezprzewodowe na prezent na komunię

Prezenty na komunię dla dziewczynki do 500 zł 

W tej półce cenowej znajdziemy gadżety sportowe tj. rolki, hulajnoga czy deskorolka. To ponadczasowe prezenty, które w dodatku aktywizują dziecko. Jeśli jednak dziewczynka posiada już taki ekwipunek, to może warto dokupić odpowiednie gadżety tj. kask czy ochraniacze dobrej jakości. Dobrym pomysłem będą także aparaty natychmiastowe, czytniki ebooków. Jeśli dziewczynka ma zacięcie muzyczne to w tej cenie możemy kupić np. gitarę lub keyboard. W przypadku instrumentu muzycznego warto pomyśleć także o wykupieniu lekcji, które nauczą dziecko gry na nim. Jeśli to przekracza Twój budżet, to być może inny gość uczestniczący w imprezie szuka pomysłu na prezent i może ufundować kilka takich zajęć. 

prezenty na komunię - aparat natychmiastowy

Prezenty na komunię dla dziewczynki do 1000 zł 

A co na prezent na komunię dla dziewczynki od chrzestnej lub chrzestnego? Wszystko zależy od naszej zamożności. Często jednak rodzice chrzestni chcą kupić coś wyjątkowego, co zostanie przy dziecku na dłużej, których wartość sięga nawet 1000 zł. Świetnym prezentem od chrzestnego nadal jest rower. Dobrym pomysłem może być też smartfon czy tablet graficzny. Z elektroniki warto także rozważyć podstawowy cyfrowy aparat fotograficzny, który może rozwinąć w dziewczynce pasję do fotografii. 

wycieczka rowerowa dzieci

Prezenty na komunię dla dziewczynki powyżej 1000 zł 

Jeśli jesteś w stanie i chcesz przeznaczyć na prezent komunijny jeszcze większą kwotę to dobrym pomysłem i nowoczesną alternatywą do roweru jest hulajnoga elektryczna. Wartościowym i praktycznym prezentem jest również laptop. Warto także podążać za zainteresowaniami dziewczynki i zainwestować np. w kurs nauki jazdy konnej, kurs językowy czy lekcje tańca

lekcje baletu i tańca na prezent

Prezenty komunijne dla chłopca – czyli co kupić chrześniakowi na komunię?

Prezenty na komunię dla chłopców wcale nie muszą się różnić od inspiracji dla dziewczynek. Możesz więc bazować na powyższej liście i znaleźć coś dla NIEGO. Jeśli jednak nadal szukasz czegoś wyjątkowego, to przedstawiamy kolejne propozycje, które mogą trafić w chłopięcy gust. Tak samo z listy prezentów dla chłopców śmiało możesz wybrać coś dla dziewczynki. Jeśli jesteś chrzestnym lub chrzestną, to znajdziesz tutaj kolejną porcję inspiracji na prezent komunijny w każdym przedziale cenowym. 

Prezenty na komunię dla chłopca do 300 zł

W tej cenie znajdziemy liczne gry na konsolę, książki, zegarek, globus czy nawet prosty mikroskop lub teleskop! Dobrym pomysłem będzie też bilet na mecz piłki nożnej polskiej ekstraklasy, koszulka ulubionej drużyny czy limitowane karty piłkarskie.  

gra w piłkę nożną

Prezenty na komunię dla chłopca do 500 zł

W tej kwocie można znaleźć bardziej zaawansowany zestaw klocków LEGO, z których zbuduje ulubione auto, postaci z gier czy nawet piramidę Cheopsa. Jeśli dziecko ma ścisły umysł to warto rozważyć warsztaty z robotyki czy programowania. Kilka „lekcji” często mieści się w tej cenie. W zależności od zainteresowań i predyspozycji dziecka dobrym prezentem może być także hulajnoga wyczynowa, smartwatch, voucher na symulator lotu czy prosty instrument muzyczny np. ukulele.

robot na prezent na komunię

Prezenty na komunię dla chłopca do 1000 zł

Jeśli chcesz podarować dziecku prezent o większej wartości to do 1000 zł można znaleźć drona do nauki latania, deskorolkę elektryczną, trampolinę ogrodową czy dobry fotel dla gracza. Przed zakupem warto najpierw skonsultować swoje pomysły z rodzicami dziecka. 

dron na prezent na komunię

Prezenty na komunię dla chłopca powyżej 1000 zł

W tym „przedziale” cenowym ogranicza nas tylko wyobraźnia. Chłopcy z pewnością ucieszą się z konsoli do gier, których wybór na rynku jest bardzo duży. Do najpopularniejszych należą Xbox czy PlayStation. Przed kupnem takiego prezentu komunijnego warto się zorientować, w jakie gry chce grać dziecko lub jakie są trendy wśród jego kolegów. Wtedy lepiej dobrać odpowiedni model. 

Warto też zadbać o rozwój dziecka i wykupić kurs, który odpowiada jego zdolnościom, np. kurs wspinaczki, fotograficzny, nauki gry na instrumencie muzycznym. Praktycznym prezentem może być także rower elektryczny czy tak samo jak przypadku dziewczynek hulajnoga elektryczna. Warto także pomyśleć o wycieczce z dzieckiem i zabrać je np. do Legolandu w Danii, miasteczka Harry’ego Pottera w Londynie, oceanarium w Hiszpanii czy na tor Formuły 1 we Włoszech. 

gry i konsola na prezent

Co zamiast bombonierki na komunię?

Biała bombonierka z motywem komunijnym to najczęstsza drobnostka, jaką wręcza się dziecku w tym szczególnym dniu. Jeśli zastanawiasz się, co zamiast tradycyjnej bombonierki można podarować dziecku w dniu pierwszej komunii, to mamy dla Ciebie kilka propozycji: 

  • książka – to doskonały prezent na komunię, który może być zarówno wartościowy, jak i edukacyjny. Wybierz odpowiednią książkę dla wieku dziecka lub temat, który interesuje małego czytelnika,
  • zestaw artystyczny – jeśli dziecko lubi rysować lub malować, zestaw farb, pędzli i blok rysunkowy może być idealnym prezentem. Takie akcesoria mogą pomóc rozwijać kreatywność i umiejętności manualne,
  • gadżety sportowe – dla dziecka, które uwielbia ruch, prezent w postaci piłki do kosza czy skakanki może być świetnym wyborem. Taki upominek zachęca do aktywności fizycznej i pozytywnie wpływa na zdrowie,
  • bilet na wydarzenie – warto sprawdzić czy w miejscu zamieszkania dziecka lub okolicy planowane są jakieś ciekawe wydarzenia, takie jak koncert, spektakl teatralny czy wystawa, Bilet na takie wydarzenie może być ciekawym prezentem komunijnym zarówno dla chłopca, jak i dziewczynki,
  • puzzle – to zawsze świetny pomysł na prezent dla dziecka na każdą okazję. Rozwijają nie tylko wyobraźnię przestrzenną, uczą poprzez doświadczenie, ćwiczą sprawność manualną, a także wyciszają, 
  • album do zdjęć – to kolejny uniwersalny prezent, który idealnie zastąpi bombonierkę komunijną. Możesz do niego wrzucić kilka swoich zdjęć z dzieckiem, dzięki którym będzie miło wspominał Wasze wspólnie spędzone „momenty”. 
album ze zdjęciami na prezent

Oczywiście istnieje wiele innych pomysłów na prezenty na komunię. Ważne jest, aby wybrać coś, co odpowiada zainteresowaniom i potrzebom dziecka oraz co będzie miało dla niego wartość – nie tylko materialną. 

Masz prezent na komunię? Zachowaj paragon! 

Pomimo wielkich starań, może się okazać, że prezent nie był trafiony i konieczny będzie zwrot lub sprzęt będzie wymagał oddania na gwarancję. Zachowaj więc paragon w naszej aplikacji. Paragony w wersji elektronicznej nie blakną i nie gubią się, a elektroniczna wersja według polskiego prawa musi być uznawana przy kasie.  

Jeśli jednak postawisz na sprzęt elektroniczny, to warto zadbać o jego ubezpieczenie. Niespodziewane awarie czy kradzież może przysporzyć rodzicom dziecka dodatkowych problemów  kosztów. W aplikacji PanParagon znajdziesz ubezpieczenie na preferencyjnych warunkach.

Wystarczy, że w ciągu 7 dni od daty zakupu zrobisz zdjęcie paragonu w naszej aplikacji, a następnie przejdziesz do zakładki „Polisy” w celu uzupełnienia danych. Prawda, że proste? O tym, czy warto wykupić ubezpieczenie sprzętu elektronicznego pisaliśmy TUTAJ.

 

Pobierz za darmo

Dodaj komentarz


Typ urządzenia
ANULUJ
close

Zamknij okno

close