Zmniejsz rachunki za prąd nawet o 90% z .KWARTZ i Panem Paragonem

fotowoltaika

Wpisz kwotę, którą miesięcznie wydajesz na prąd i sprawdź, ile możesz zaoszczędzić

Wielkość instalacji: 4.59 kWp

Roczny rachunek za prąd bez instalacji: 2 496

Roczny rachunek z instalacją: 260.78

Oszczędność w skali roku:Koszt brutto instalacji: 23 083

Dotacja z programu Mój prąd*: 4999

Dofinansowanie lokalne**

Zwrot podatku (stawka 17%)***:Kontaktując się z nami przez tę stronę, otrzymasz dodatkowy rabat w wysokości* Z ogólnopolskiego programu „Mój Prąd” mogą skorzystać wyłącznie osoby fizyczne.
** Możliwość skorzystania z dofinansowania lokalnego zależy od miejsca, w którym chcesz zamontować panele fotowoltaiczne. Maksymalna wartość dofinansowania lokalnego to 40% inwestycji.
*** Zarówno osoby fizyczne, jak i firmy oraz gospodarstwa rolne mogą odliczyć zakup paneli fotowoltaicznych od podatku. Wysokość ulgi zależy od sposobu rozliczania.Finalny koszt instalacji

Inwestycja zwróci się w ciągu lat

fotowoltaika

Pozostaw nam swój dane kontaktowe, a my skontaktujemy się z Tobą, by omówić szczegóły oferty
  *pola obowiązkowe


  Z nami zyskasz

  fotowoltaika

  Niższe koszty energii

  Dzięki odpowiednio dobranej mocy instalacji fotowoltaicznej, Twoje rachunki za prąd mogą być aż o 90% niższe

  fotowoltaika

  Kompleksowe rozwiązania

  Stworzymy rozwiązanie dopasowane do Twoich potrzeb i zajmiemy się przygotowaniem niezbędnej dokumentacji oraz montażem

  fotowoltaika

  Dotacje

  Złożymy za Ciebie wniosek o dotację w wysokości 5000 zł z programu “Mój Prąd” oraz o dofinansowania lokalne

  fotowoltaika

  OdliczaNIE OD PODATKU

  W ramach ulg podatkowych możesz odliczyć nawet 32% wartości instalacji fotowoltaicznej

  fotowoltaika

  fINANSOWANIE

  Przedstawimy Ci najlepsze oferty finansowania inwestycji

  fotowoltaika

  dODATKOWY RABAT

  Dla znajomych PanaParagona oferujemy dodatkowy rabat w wysokości 1000 zł

  fotowoltaika

  sERWIS I MONITORING 24/7

  Możesz liczyć na naszą fachową pomoc także po zamontowaniu instalacji. Oferujemy też monitoring instalacji w czasie rzeczywistym

  fotowoltaika

  dO 25 LAT GWARANCJI

  Oferujemy bezpłatną gwarancję na jakość wykonania i ilość produkowanej energii (5 lat), falownik (10 lat) oraz wydajność modułów fotowoltaicznych (25 lat)

  fotowoltaika

  Dotacje, ulgi i finansowanie

  Klient indywidualny
  Firma
  Gospodarstwo rolne

  Klienci indywidualni, którzy chcą wytwarzać energię elektryczną na własne potrzeby, mogą skorzystać z dofinansowania w ramach ogólnopolskiego programu “Mój prąd”. Dotacja ta może pokryć do 50% kosztów kwalifikowanych mikroinstalacji, ale nie więcej niż 5000 zł. Z nami nie musisz martwić się o formalności – złożymy za Ciebie wniosek o dotację.

  Wiele gmin w całej Polsce oferuje też lokalne dofinansowania do instalacji fotowoltaicznych. W ramach tych dotacji można sfinansować nawet do 40% całej inwestycji. Dotacje lokalne łączą się z dofinansowaniem z programu “Mój Prąd”, co umożliwia znaczne obniżenie kosztów instalacji.

  Osoby indywidualne mogą także odliczyć zakup PV w podatku PIT w kolejnym roku. Maksymalna wysokość ulgi może wynieść aż do 53000 zł.

  Pozostałą część inwestycji możesz sfinansować kredytem. Przedstawimy Ci najlepsze oferty, dzięki którym palene PV będą w Twoim zasięgu.

  Opis kredytu3 lata5 lat7 lat
  Bez dotacji634,37 zł417,72 zł326,38 zł
  Z uwzględnieiem dotacji z
  programu „Mój prąd”
  473,04 zł311,38 zł243,37 zł

  Koszty poniesione w związku z budową instalacji fotowoltaicznej podlegają odpisom amortyzacyjnym. Przewiduje się amortyzację według metody liniowej stawką 7% lub według metody degresywnej stawką 14% z zastosowaniem współczynnika 2.0. Dzięki temu inwestycja szybciej się zwraca.

  Spośród wszystkich dostępnych odnawialnych źródeł energii, inwestycja w fotowoltaikę jest najbezpieczniejsza i zwraca się najszybciej, bo już nawet w 5 lat. Po tym czasie panele słoneczne nadal produkują gwarantowaną ilość darmowej energii przez kolejne 20-25 lat.

  Z nami masz możliwość zrealizowania inwestycji w formie leasingu nawet przy zerowym wkładzie własnym. Roczne opłaty za leasing wynoszą w przybliżeniu tyle, co roczne rachunki za prąd. Spłacasz więc instalację przez kilka lat, a przez kolejne elektrownia słoneczna produkuje energię na potrzeby Twojej firmy, czyniąc ją niezależną energetycznie.

  Sprawdź przykładową kalkulację miesięcznych rat leasingowych dla instalacji o mocy 50 kW.

  Wkład własnyOkres leasingu
  5 lat6 lat7 lat
  0 %2710 zł2316 zł2035 zł
  10%2431 zł2078 zł1826 zł
  20%2153 zł1841 zł1618 zł

  Zgodnie z art. 13 ust. 1 ustawy z 15 listopada 1984 r. o podatku rolnym, rolnik lub hodowca, który poniósł wydatki na przebudowę i modernizację budynków (w tym budowę instalacji fotowoltaicznej), ma prawo skorzystać z 25% ulgi inwestycyjnej i obniżyć swój podatek rolny. Ulga przyznawana jest po zakończeniu inwestycji na podstawie złożonego wniosku. Polega na odliczeniu od należnego podatku rolnego 25% udokumentowanej kwoty poniesionej na inwestycję.

  Ulga nie przysługuje, jeżeli wydatki poniesione na budowę instalacji fotowoltaicznej zostały sfinansowane preferencyjnymi kredytami, pożyczkami czy dotacjami, pochodzącymi ze środków publicznych. Inwestycja musi być zrealizowana na terenie gminy, w której są położone grunty rolne. Decyzję o przyznaniu ulgi inwestycyjnej przyznaje wójt (burmistrz, prezydent).

  Inwestycja krok po kroku

  1. Dane

  Pozostaw nam swoje dane kontaktowe, a my skontaktujemy się z Tobą telefonicznie w ciągu 2 dni roboczych.

  2. Kontakt (2 dni)

  Podczas rozmowy telefonicznej ustalimy termin audytu (wizji lokalnej). Spotkanie nastąpi w ciągu maksymalnie 5 dni roboczych.

  3. Audyt (5 dni)

  W czasie spotkania: – sprawdzimy pod kątem technicznym miejsce, w którym chcesz zamontować panele fotowoltaiczne, – poinformujemy o szczegółowych możliwościach finansowania, – podpiszemy umowę, – pobierzemy zaliczkę w wysokości 30% wartości instalacji.

  4. Przygotowania (do 4 tygodni)

  Na tym etapie załatwimy za Ciebie wszystkie formalności (dotacja, finansowanie, dokumentacja techniczna) i ustalimy termin montażu instalacji.

  5. Montaż (1-4 dni)

  Montaż paneli fotowoltaicznych może trwać od 1 do 4 dni roboczych – jest to zależne od wielkości instalacji i warunków atmosferycznych. Po zamontowaniu podpiszemy protokół odbioru.

  6. Obsługa posprzedażowa (do 30 dni)

  Po zamontowaniu paneli fotowoltaicznych należy:
  – zgłosić instalację do dystrybutora prądu w ciągu 10 dni roboczych od daty podpisania protokołu odbioru,
  – opłacić fakturę końcową,
  – poczekać na zmianę licznika przez dystrybutora i podłączenie monitoringu (operator ma na to 30 dni).

  Zobacz nasze realizacje

  .KWARTZ to pionier rozwiązań fotowoltaicznych dla klientów indywidualnych i biznesowych w Polsce. W segmencie OZE z sukcesami działa od 2012 roku, realizując ponad 16 MW instalacji. Posiada własne ekipy realizacyjne na terenie całego kraju.

  FAQ – Najczęściej zadawane pytania

  Czy inwestycja w fotowoltaikę jest opłacalna?

  Tak, inwestycja w fotowoltaikę jest opłacalna. Od pierwszego miesiąca funkcjonowania generuje oszczędności.

  Kiedy można liczyć na zwrot kosztów?

  W zależności od rodzaju budynku, który wykorzystuje energię wytwarzaną przez panele fotowoltaiczne, zwrotu kosztów inwestycyjnych można spodziewać się po około 2 latach od zamontowania.

  Ile kosztuje fotowoltaika?

  Na cenę fotowoltaiki składa się kilka elementów. Są to przede wszystkim: jakość wykorzystanych komponentów, inwerter, konstrukcja wsporcza oraz okablowanie. Istotne są również warunki lokalizacji instalacji np. instalacja na gruncie bądź dachu budynku. Cenę instalacji fotowoltaicznej określa się jednostką 1 kWp (kWp, czyli kilowatopik – moc maksymalna osiągana w warunkach laboratoryjnych). Ceny instalacji w segmencie klientów indywidualnych obecnie wahają się w granicach 4-6 tys. zł netto za 1 kWp, natomiast w segmencie przedsiębiorców zaczynają się już od ok. 3 tys. zł za 1 kWp.

  Czy fotowoltaika działa w pochmurne dni?

  TAK. Przyłączenie instalacji wiąże się z wymianą licznika prądu na dwukierunkowy, tj. taki, który liczy, ile energii zostało wyprodukowane (skonsumowane przez klienta bądź wysłane do sieci) a ile pobrane. Jeśli prosument* w danym okresie czasu nie pobierał z sieci energii elektrycznej, jego faktura będzie uwzględniać wyłącznie opłaty związane z korzystaniem z sieci (opłata dystrybucyjna stała) oraz tzw. parapodatki (opłata OZE, kogeneracyjna oraz przejściowa). Jeśli natomiast instalacja wyprodukowała mniej niż wyniosło zapotrzebowanie za pobraną energię, klient zapłaci sprzedawcy wg. wskazań licznika. Nie ma więc ryzyka niedoboru dostaw energii elektrycznej.

  *prosument – odbiorca końcowy dokonujący zakupu energii elektrycznej na podstawie umowy kompleksowej, jednocześnie wytwarzający energię elektryczną wyłącznie z odnawialnych źródeł energii w mikroinstalacji, w celu jej zużycia na potrzeby własne

  Jakie techniczne warunki trzeba spełnić, aby móc zainstalować fotowoltaikę?

  Instalację fotowoltaiczną można zamontować zarówno na płaskim, jak i spadzistym dachu. Istotnym czynnikiem jest powierzchnia dachu oraz brak zacienienia przez inne obiekty znajdujące się w pobliżu. Oczywiście instalację fotowoltaiczną można ustawić również na gruncie w sąsiedztwie budynku. Przy instalacjach o mocy powyżej 50 kW jednym z elementów jest przygotowanie pozwolenia na budowę, czym zajmuje się Dział Techniczny .KWARTZ.

  Jak długo trwa montaż instalacji fotowoltaicznej?

  1-5 dni roboczych w zależności od wielkości instalacji fotowoltaicznej, a także warunków atmosferycznych. Nasze wykwalifikowane ekipy instalatorów działają według wewnętrznego Katalogu Dobrych Praktyk – dokumentu określającego standardy wykonania instalacji, dzięki czemu nasze działania są sprawne i precyzyjne.

  Jakie korzyści dla rolnika niesie wykorzystanie fotowoltaiki w gospodarstwie rolnym?

  Wykorzystanie paneli fotowoltaicznych w gospodarstwie rolnym wiążę się np. z zagospodarowaniem nieużytków, a także z mniejszymi opłatami za energię elektryczną. Tego rodzaju rozwiązanie to również zabezpieczenie przed nagłą utratą energii elektrycznej spowodowaną gwałtownymi zjawiskami atmosferycznymi takimi jak burza czy silny wiatr.

  Gdzie rolnik może zamontować instalację fotowoltaiczną?

  Nowoczesne instalacje fotowoltaiczne są przystosowane do montażu zarówno na dachach domów jednorodzinnych, dachach budynków gospodarczych, a także na gruntach rolnych. W ostatnim przypadku należy jednak pamiętać, że większe instalacje nie mogą być montowane na gruncie o klasie lepszej niż IV.

  Ile czeka się na montaż instalacji?

  Montaż jesteśmy w stanie rozpocząć po 10 dniach od wejścia umowy w życie.

  Ile energii produkują panele fotowoltaiczne?

  Moduły produkują w PL średnio ok 1000 kWh/rok z 1 kW mocy zainstalowanej, czyli instalacja o mocy 5 kW wyprodukuje 5000 kWh rocznie.

  Jak długo działają panele fotowoltaiczne?

  Panele działają na każdy rodzaj światła widzialnego, czyli od samego wschodu do zachodu słońca – również w dni pochmurne.

  Co się stanie, jeśli panele wyprodukują mniej energii niż potrzebuję?

  Na wykorzystanie wyprodukowanej ze słońca energii mamy cały rok. W miesiącach bardziej słonecznych instalacja fotowoltaiczna będzie produkować więcej energii niż potrzeba na zużycie w danym czasie. Nadwyżka niewykorzystanej energii zostanie przesłana do sieci i tam zmagazynowana. Następnie w miesiącach zimowych zostanie odebrana przez prosumenta, czyli wytwórcę, który zużywa energię na własne potrzeby.

  Co się stanie, jeśli panele wyprodukują więcej energii niż potrzebuję?

  Nadwyżka energii zostanie zmagazynowana w elektrowni i będzie można z niej skorzystać w dowolnym momencie.

  Czy mogę sprzedać nadwyżkę wyprodukowanego prądu?

  Aktualnie nie ma możliwości sprzedaży nadwyżki prądu. Można jedynie magazynować energię i wykorzystać ją w okresach zwiększonego zapotrzebowania na energię. Za magazynowanie prądu, elektrownia pobiera 20% przesyłanej energii.

  Czy panele muszą być serwisowane?

  Serwis wymagany jest tak naprawdę tylko w wypadku awarii. Dobrze wykonana instalacja nie wymaga serwisu. Natomiast zgodnie z prawem budowlanym, każda instalacja elektryczna w domu (z fotowoltaiką czy bez) wymaga przeglądu wykonanego przez uprawnionego elektryka raz na 5 lat.

  Czy panele fotowoltaiczne trzeba konserwować?

  Nie, nie wymagają one konserwacji, jednak w przypadku małej ilości deszczu i dużego zapylenia (pola uprawne w okolicy itp.) zaleca się umycie modułów. Tę czynność można wykonywać TYLKO przy użyciu WODY DEMINERALIZOWANEJ lub tzw. „deszczówki”. Dodatkowo można użyć dedykowanych detergentów. Zabrania się używania np. płynu do mycia naczyń i myjek ciśnieniowych, jak również mycia modułów w upalne dni.

  Czy muszę coś robić po zamontowaniu paneli?

  Nie, wszelkie takie czynności wykonujemy za Klienta firma. Klient udziela nam jedynie pełnomocnictwa do wykonania tych czynności.

  Czy panele fotowoltaiczne można instalować także na starych budynkach?

  Panele fotowoltaiczne można instalować także na starych budynkach. Znaczenie mają jednak: jakość poszycia dachu, powierzchnia dachu oraz stan instalacji elektrycznej.

  Czy panele produkują prąd także w zimie?

  Panele fotowoltaiczne działają także w zimie, jednak ze względu na znacznie krótszy dzień i mniejszą ilość światła słonecznego, produkują mniej energii.

  Jakie dokumenty będą mi potrzebne, żeby zainstalować panele fotowoltaiczne?

  Od klienta oczekujemy:
  – rachunku za energię elektryczną (najlepiej z ostatniego roku),
  – posiadania tytułu prawnego do nieruchomości,
  – podpisania pełnomocnictwa do złożenia dokumentów w zakładzie energetycznym i o dofinansowanie z programu „Mój Prąd”.

  Jak złożyć wniosek o dotację?

  W .KWARTZ załatwimy za Ciebie wszystkie formalności związane z uzyskaniem dotacji.

  Z jakich dotacji mogę skorzystać?

  Aktualnie najpopularniejszą dotacją jest ta z programu rządowego “Mój Prąd”. W ramach niej można otrzymać dofinansowanie w wysokości 5000 zł. W wielu gminach można też uzyskać lokalną dotację pokrywającą nawet do 40% kosztów instalacji.

  Jak mogę sfinansować panele fotowoltaiczne?

  Dzięki programowi rządowemu “Mój Prąd” można uzyskać dofinansowanie w wysokości 5000 zł. W wielu gminach można też skorzystać z lokalnych dotacji, które pokrywają nawet do 40% kosztów instalacji.

  Bardzo ważną zachętą finansową jest możliwość skorzystania z tzw. podatkowej ulgi termomodernizacyjnej. Umożliwia ona odpisanie całości poniesionych kosztów instalacji (do maksymalnej kwoty 53 000 PLN) od przychodu, tym samym pomniejszając podatek dochodowy.

  W .KWARTZ pomagamy również uzyskać korzystne finansowanie w postaci kredytu lub leasingu.

  Jak dobrać moc instalacji fotowoltaicznej?

  W .KWARTZ zrobimy to za Ciebie 🙂 Wystarczy, że podasz nam dane o rocznym zużyciu energii mierzonym w kWh (kilowatogodziny) oraz sumę opłat za energię, a my dobierzemy odpowiednią wielkość instalacji, uwzględniając w naszych wyliczeniach 20% zapasu energii, która zostanie zatrzymana w systemie w zamian za magazynowanie energii.

  Czy sprzęty AGD i RTV mogą być zasilane z paneli fotowoltaicznych?

  Tak. Za pomocą inwertera (falownika) prąd stały, wytwarzany przez panele fotowoltaiczne, jest zamieniany na prąd przemienny potrzebny do zasilania wszystkich sprzętów w domu.

  Czy trzeba dostosować instalację elektryczną do paneli fotowoltaicznych?

  System fotowoltaiczny to nic innego jak instalacja elektryczna, przy montażu której trzeba przestrzegać odpowiednich norm i zasad. Niemniej jednak, w 90% przypadków nasze domy nadają się do tego, aby taką instalację zamontować.

  Czy fotowoltaika w Polsce ma sens?

  Średnie roczne nasłonecznienie w Polsce wynosi około 1000 W/m2. To bardzo dobre warunki, pozwalające w pełni wykorzystać potencjał paneli fotowoltaicznych.

  Czy panele mogą ulec zniszczeniu w czasie burzy, gradu lub silnego wiatru?

  Tak, nagłe, ekstremalne zjawiska meteorologiczne (np. grad) mogą spowodować uszkodzenie paneli fotowoltaicznych. Z tego względu polecamy ubezpieczenie instalacji.

  Ile kosztuje wymiana licznika na dwukierunkowy?

  Montaż licznika dwukierunkowego jest bezpłatny.

  Czy panele fotowoltaiczne i kolektory słoneczne to to samo?

  Panele fotowoltaiczne zamieniają energię słoneczną w energię elektryczną i stanowią źródło prądu w domu. Natomiast kolektory słoneczne zamieniają energię słoneczną w energię cieplną i służą do podgrzewania wody.

  Przez ile lat będzie działać instalacja fotowoltaiczna?

  Przewidywany okres działania instalacji to minimum 30 lat. Najstarsza europejska instalacja ma dziś 37 lat działania i działa bardzo sprawnie.

  Czy wydajność paneli fotowoltaicznych spada po kilku latach i trzeba je wymienić?

  Tak, wydajność modułów spada ok. 0,5 % rocznie. Spadek ten jest przewidywany przez każdego z producentów i w przypadku modułów znanych marek po 25 latach jest nie większy niż 20%.

  Czy po zainstalowaniu paneli fotowoltaicznych przestanę płacić rachunki do elektrowni?

  Tak i nie 😉 Wynika to z faktu, iż dobrze dobrana instalacja (mamy tu na myśli taką, która pokrywa zapotrzebowanie gospodarstwa domowego w momencie podpisania umowy) zapewni tyle energii, ile zużywa dom. Do opłacenia pozostają opłaty stałe abonamentowe (ok. 15-20 zł miesięcznie w zależności od operatora), dzięki którym w nocy zakład energetyczny dostarcza nam energię z naszego wirtualnego magazynu, a za która już nie ponosimy opłaty.

  Czy potrzebne jest pozwolenie na budowę instalacji fotowoltaicznej?

  Pozwolenie na budowę nie jest potrzebne, jeśli instalacja będzie mniejsza niż 50 kW i jeśli będzie zamontowana na terenie należącym do Ciebie.

  Czy rodzaj dachu ma znaczenie przy montażu paneli fotowoltaicznych?

  Istotnym elementem przy montażu paneli fotowoltaicznych jest jakość poszycia dachowego. Nie rekomendujemy montażu instalacji na dachu pokrytym eternitem. Dach musi mieć też odpowiednią powierzchnię.

  Jeśli jakość poszycia dachu nie jest wystarczająca albo powierzchnia dachu jest zbyt mała, możemy zdecydować się na instalację naziemną lub zrobić tzw. car port, czyli wiatę na samochód z instalacją fotowoltaiczną, która będzie tworzyć zadaszenie dla auta.

  Czy można ubezpieczyć instalację fotowoltaiczną?

  Ubezpieczenie instalacji fotowoltaicznych jest już standardem w polisach. Warto więc rozważyć wykupienie polisy i ubezpieczenie instalacji na wypadek uszkodzenia wskutek zdarzenia losowego (np. grad, silny wiatr), kradzieży lub zniszczenia przez wandali.

  Jakie wymiary mają panele?

  Wymiary modułów są bardzo różne i zależą od technologii wybranej przez producenta. Przyjmuje się, że podstawowe wymiary wahają się w granicach 0,95-1,05 x 1,60-1,75 m.

  Ile ważą panele?

  Waga również zależy od technologii i waha się od 17 do 22 kg.

  Kiedy najlepiej montować instalację fotowoltaiczną?

  Panele fotowoltaiczne można montować o każdej porze roku. Jedyne warunki, które muszą zostać zachowane, to dodatnia temperatura oraz suchy dach.

  Czy panele trzeba myć?

  W większości przypadków panele oczyszczają się same podczas opadów deszczu. Jeśli jednak w pobliżu instalacji występuje wiele źródeł zanieczyszczeń (np. dymiące kominy, gołębniki itp.), należy regularnie sprawdzać stopień zabrudzenia paneli i myć je co kilka lat. Brudne panele są mniej wydajne.

  Czy panele trzeba odśnieżać?

  Nie. Paneli fotowoltaicznych nie należy odśnieżać, aby ich nie uszkodzić.

  Ile zapłacę za przyłączenie instalacji do sieci?

  Przyłączenie instalacji do sieci jest bezpłatne.

  Czy panele fotowoltaiczne są głośne?

  Panele fotowoltaiczne są bezgłośne, nie słychać, kiedy działają.

  Jak duży jest inwerter?

  Inwerter do domu jest wielkości kartki A3. Po zamontowaniu na ścianie odstaje od niej na ok. 15-20 cm.

  Czy potrzebne jest osobne pomieszczenie na inwerter?

  Nie, nie jest potrzebne dodatkowe pomieszczenie. Najczęściej montuje się go w istniejących pomieszczeniach technicznych w domu. Inwerter wymaga określonych warunków montażowych tak, aby mógł mieć wentylację (natomiast to doskonale wiedzą instalatorzy).

  fotowoltaika

  Pozostaw nam swój dane kontaktowe, a my skontaktujemy się z Tobą, by omówić szczegóły oferty
   *pola obowiązkowe