Raporty

Najchętniej kupowane czekolady – sprawdź, czy Twoja ulubiona jest w TOP 10!

Milka, Lindt, a może Fin Carre? Wiemy, jakie są najchętniej kupowane czekolady i kiedy najczęściej po nie sięgamy. Przygotuj swoją ulubioną tabliczkę i poznaj więcej czekoladowych ciekawostek.

Czekoladowe TOP 10

Nie będziemy owijać w… sreberko – wśród badanych marką numer jeden (w ciągu ostatniego roku) była Milka. Pozostałe miejsca na podium dla wielu osób mogą być zaskoczeniem. W pierwszej trójce najchętniej kupowanych czekolad zabrakło bowiem znanych od dekad brandów. Miejsce drugie i trzecie zajęły odpowiednio czekolady marek własnych Biedronki i Lidla. W zestawieniu 10 najchętniej kupowanych marek czekolad znalazły się także: Wedel, Wawel, Nussbeisser, Merci, Ritter Sport, Lindt i Schogetten.

najchętniej kupowane czekolady

Rozsądek ponad wszystko

Co ciekawe, w naszych koszykach zakupowych zazwyczaj ląduje tylko jedna tabliczka – znalazła się ona na aż 54% przeanalizowanych paragonów. Prawdziwi czekoladoholicy (5 lub więcej czekolad na jednym paragonie) dodali tylko 6% paragonów uwzględnionych w raporcie.

liczba tabliczek czekolady na paragonie

Czekolada na poprawę humoru?

Są takie dni, że tylko czekolada może pomóc. Jeśli po tym zdaniu na myśl od razu przyszedł Ci poniedziałek, to masz rację. Właśnie wtedy najczęściej sięgamy po jedną, dwie kostki… ewentualnie całą tabliczkę. Słodkości często umilają nam także soboty. A Ty kiedy najczęściej kupujesz swoją ulubioną czekoladę?

dni zakupu czekolady

Słodkie święta

Warto przyjrzeć się także temu, jak rozkładała się sprzedaż czekolady na przestrzeni ostatniego roku. Najwięcej czekolad kupiliśmy przed świętami – zarówno Bożego Narodzenia, jak i przed Wielkanocą.

Ciekawe hipotezy można postawić, widząc wyraźnie mniejsze zainteresowanie czekoladą w miesiącach letnich (od czerwca do września) i wzrost sprzedaży tej słodkości od października do grudnia. Czy to oznacza, że latem rzadziej sięgamy po słodycze, bo wtedy najbardziej dbamy o linię? A może po prostu w upalne dni zastępujemy czekoladę lodami lub owocami, których w tym czasie nie brakuje?

roczny rozkład sprzedaży czekolady

Jak wytypowaliśmy najchętniej kupowane czekolady?

Raport powstał w oparciu o zanonimizowane dane sczytane za pomocą technologii OCR z paragonów wprowadzanych przez użytkowników do darmowej aplikacji PanParagon.

Do badania wybraliśmy grupę 1024 użytkowników z Polski, którzy w ostatnim roku dodali najwięcej paragonów. Spośród ponad 200 000 paragonów z kategorii „żywność”, wprowadzonych przez badanych użytkowników  w okresie od 01.10.2020 do 30.09.2021 roku, wybraliśmy te, na których znajdowała się czekolada w tabliczkach.

Dodaj komentarz


Typ urządzenia
ANULUJ
close

Zamknij okno

close