Ciekawostki Lifestyle

Dzień Mamy na paragonach Polaków. Co kupujemy najczęściej?

Czym częściej obdarowujemy swoje mamy w dniu ich święta: czekoladą w tabliczkach czy bombonierką? Chętniej wręczamy kwiaty cięte czy doniczkowe? Oto garść zakupowych ciekawostek prosto z aplikacji PanParagon!

Aplikacja PanParagon to w dużym uproszczeniu miejsce do przechowywania paragonów w formie zdjęć. Dzięki anonimowym danym wczytanym do systemu za pomocą technologii OCR możemy dokonywać wielu analiz konsumenckich. W najnowszym badaniu sprawdziliśmy, co chętniej kupujemy swoim mamom w dzień ich święta – komentuje Antonina Grzelak z aplikacji PanParagon.

Na początek sprawdziliśmy ogólne trendy zakupowe: porównaliśmy zakup czekolady i kwiatów w zwykły dzień tygodnia (19.05.2021) z Dniem Matki (26.05.2021). Okazało się, że w 26 maja udział paragonów ze słodkością na liście wzrasta dwukrotnie. Jeszcze większe wzrosty odnotowaliśmy w przypadku kwiatów: 26 maja kupujemy je czterokrotnie więcej w stosunku do standardowego czwartku.

W celu dokładniejszej analizy, spośród całej puli paragonów wyodrębniliśmy te z 26 maja 2021 roku, na których znajdowała się minimum jedna pozycja z czekoladą i bombonierką oraz kwiatami ciętymi i doniczkowymi. Co zatem o Dniu Mamy mówią nasze wyniki?

Bombonierka i kwiaty cięte – wygrywa klasyka!

Jak się okazuje, że w Dzień Mamy częściej sięgamy po bombonierki. Znajdują się one na 58 proc. paragonów ujętych w badaniu. Pozostała część (48 proc.) wyodrębnionych w analizie dowodów zakupów miała na swojej liście tabliczkę czekolady.

Jak Dzień Mamy to i kwiaty. Jakie najczęściej wybieramy w tym dniu? Okazuje się, że chętniej kupujemy kwiaty cięte – znajdują się one na 68 proc. „kwiatowych” paragonów. 42 proc. dowodów zakupów ujętych w badaniu stanowią te z minimum jedną pozycją kwiatka doniczkowego.

Kwiatki i czekoladki to niezawodny zestaw dla każdej kobiety. Nieistotne jest czy podarujemy swojej mamie małą tabliczkę czekolady czy wielki bukiet tulipanów. Dla niej najważniejszy jest uśmiech i obecność swojego dziecka. Pamiętajmy o tym ważnym dniu!

Dodaj komentarz


Typ urządzenia
ANULUJ
close

Zamknij okno

close